Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő vezetőként jogos a...

Kezdő vezetőként jogos a félelmem autópályán? (német)

Figyelt kérdés

Már majdnem 3 éve van jogsim de mivel nincs autóm ezért nem tudtam gyakorolni a vezetést csak néha ismerősömét. Most szeretnék venni autót de nem tudom merjek-e autópályán vezetni. (Nem lenne mellettem tapasztalt soför)

Német autópályáról van szó.

Mi a véleményetek? Vagy inkább hagyjam? Belemernék vágni,csak azért az előzés meg egyéb dolgok nem veszélytelen müveletek, és ilyen nagy sebességgel nem szeretném sem a saját,sem mások életét veszélyeztetni. Meg ott vannak a bunkó kamionosok, persze tisztelet a kivételnek,de voltunk már durva helyzetben tapasztalt soförrel is.

(Nő)



2017. febr. 27. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az elő írva hogy kötelező előzni. Egyébként menj normálisan és ne előzz.
2017. febr. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem lehet előzni, legfeljebb elhaladni a máaik mellett.

Állj be a forgalom sebességére és nem lesz gond.

2017. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Autópályán a legegyszerűbb vezetni.

Ha nagyon nem mersz előzni, akkor beállsz egy kamion mögé 90-nel.

Ha meguntad a tempót, akkor sasolod a tükröt és ha nem látsz senkit, akkor kiteszed balra az indexet, gázt adsz, miután megelőzted és látod a tükörben a megelőzött jármű elejét, akkor jobbra index és visszatérsz.

Nem egy nagy kunszt.


"Párhuzamos közlekedésre alkalmas úton nem lehet előzni"

De, lehet.

Ha tömött a külső sáv, és te a belsőben elsuhansz, az valóban nem előzés. De ha egy jármű van előtted a külsőben, azt bizony előzöd.

2017. febr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Hat igen, zavaro is tud lenni a sok nagy BMW szaguldozasa..
2017. febr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos a félelmed. Ott is úgy kell vezetni, mint bárhol máskor. Ha közelednek hátulról 200-al, akkor nem kezdel bele az előzésbe, vagy ha már a belsőben vagy, akkor minél hamarabb biztonságosan visszatérsz a külsőbe. Ennyi az egész.
2017. febr. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges aggódni. Egy sima főúton ezerszer kockázatosabb előzni, mint autópályán. Autópályán nagy a sebesség, de nem kell aggódni a szembeforgalom miatt. Amikor előzni akarsz, tükör megnéz, és ha biztonságos, belső sávba behúzódsz, gázt adsz, előzöl. Ha ügyes vagy, akkor még gázt adni se kell, mert egyenletes tempót tudsz végig tartani. Pofon egyszerű autópályán előzni, világ legkönnyebb dolga. Csak arra kell figyelned, hogy ne vágj be senki elé.
2017. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos. Szedd össze magad, és hajrá. Amúgy is az első 1-2 alkalom miatt fogsz csak izgulni, utána már gyerekjáték. Majd belejössz. A kezdetekben kicsit mehetsz lassabban is, amíg megszokod.
2017. febr. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Autópályán totál nem nehéz vezetni, sőt könnyű, és nyugisabb is. Első utam legnehezebb része az volt, amíg Csengersimától elértem Őrig a 49-esen, hogy felhajtsak az M3-asra. Előtte mentem már ott rengetegszer személyautóval, de nyerges Iveco Daily-vel még soha. A pályán csak mentem egyenesen végig, abban már semmi nehézség nem volt. Szóval a pályától nem kell félned, sokkal könnyebb ott menni, mint országuton, falvakon, városokon át, ahol rengetegszer kizökkentenek a ritmusból.
2017. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!