Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket akkumulátort tartjáto...

Melyiket akkumulátort tartjátok jobb vételnek Varta Blue Dynamic 56Ah vagy Black Dynamic 50Ah?

Figyelt kérdés

VARTA C14 Black Dynamic 56Ah 480A 19k

VARTA C22 Blue Dynamic 52Ah 470A 20k


Rövidtávú városi használat esetén.



2017. febr. 22. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A Blue-t vegyed.
2017. febr. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez így elég szűkszavú válasz
2017. febr. 22. 16:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Fizikális mérete a legnagyobb legyen ami még befér az autóba. Gyárilag az enyémbe is 56Ah-s van írva, de az ekkora kapacitásúak 2-3 évente megdöglöttek benne. Most egy 72Ah-s van, immáron 8 éve és remekül funkcionál.

Hogy most blue-black-akármi az másodlagos. Nézz körbe az interneten, biztos vannak róluk leírások/tesztek. Ha nincsenek, akkor oly mindegy. Garancia az, ami jelent valamit is vásárláskor (az én mostanimra még 5 évet adtak).

2017. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Blue Dynamic:

"Amíg működik addig hibátlan, de elég hamar megadta magát. Árához képest többet vártam tőle."


Black Dynamic:

"4 évet bírt a drágább"

"Nekem 3 évet bírt ki"

"Garancia lejárta után kettő héttel cellazárlatos lett"

2017. febr. 22. 16:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez alapján egyik sem valami hűdejó. Passz. Találtam egy ilyet:

[link]

[link]


Én szerintem a Blue-t venném, talán mert az szép kék. Sok különbség nem hiszem, hogy van közte.


56Ah-nál nagyobb nem fér be? Mint írtam, éveket jelent ha nagyobb kapacitásút tesz be az ember, mint amit előírnak.

2017. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gyárilag 45Ah való bele. Most 3 éves Blue Dynamic 52Ah van benne, de nem vagyok biztos benne, hogy újra megéri a jelentős felárat.


Azt olvastam, hogy a Black Dynamic általában 2-3 évet bír normál városi körülmények között a Blue Dynamic meg 3-4 évet egyforma használat esetén. Black Dynamic-ot sokan nem tartják jó Varta akkumulátornak, azt mondják róla, hogy a legalja kategória.


VARTA C22 Blue Dynamic 52Ah 470A 20k

VARTA C10 Black Dynamic 53Ah 470A 18k


Tesco (kuponnal mínusz 1k):

VARTA B19 Black Dynamic 45Ah 400A 12k

VARTA Black Dynamic 56Ah 16k


Korábban már vettem 70Ah és tiszta pénzkidobás volt, mivel fél évig nem volt használva és tönkrement így szerintem az nem túl jó ötlet, ráadásul nagyobb a súlya is (nehezebb cipelnie).

2017. febr. 22. 16:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!