Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Venni szeretnék Simsont. Az a...

Venni szeretnék Simsont. Az a kérdésem hogy 51-es vagy 50?

Figyelt kérdés
És 4 sebességes vagy 3? szeretném ha elmondanátok hogy mit miért? hallatom ezt is azt is 51 és 50 röl is de kíváncsi vagyok más véleményéről is !
2010. máj. 6. 15:58
1 2
 1/11 anonim válasza:
Helló szerintem 50 simson-t vegyél én is azt hajtom ;)
2010. máj. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 25 évvel ezelőtt nekem 51B volt. 3 sebességes. Én nagyon meg voltam elégedve vele, igaz újonnan vettem, és nem kisüveghangon húzattam...

Sosem hagyott cserben. De bőrszerkóra persze nem tellett, a térdem az évek alatt kifázott...

2010. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Simson Star, az az igazi!Léghűtés a turbó ventilátorral, sosem melegszik túl és a mai napig megy, mendegél.
2010. máj. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az s51 hez több tuning van és csak abból van 4 sebességes.

Csak 4 sebiset vegyél mert annak jobb a kiosztása és így nem terheled annyira a motort.

2010. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

17:39, egyetértek!én is azt hajtom kb 2 éve...nem volt nagyobb gond vele..

Amugy ha feleletválasztós, akkor 4 sebis <-kevesebbet fogyazt, kisebb fordulatszámon megy, nem melexik annyira...

13/f

2010. máj. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szart se tud semelyik se, a gyári 4 az ugyanaz mint a gyári 3, csak a 2-es 2 fele lett osztva, de semmi különbség, én a sajátba tettem gyorsítót, de így is szét lehet pörgetni, szvsz meg is teszem mert még így is lassú.

De ha jót akarsz akkor semmilyen simsont nem veszel, hanem megkíméled magad a szeméttől és egy normális korszerű valamit tarhálsz.

2010. máj. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

melóba akarok vele járni..nekem arra megfelelne bőven!

Köszönöm az eddigi válaszokat... várom a továbbiakat is !

2010. máj. 6. 20:27
 8/11 anonim ***** válasza:

én is melóba járok a sajátommal, igaz 12 km-re és országúton szóval fut rendesen, és meg is van a havi szórakozás mikor valami sz@rságot művel folyamatosan. Melóba járni meg úgy általában dolgozni pláne valami nagyon megbízható konstrukciót kéne venni lehetőleg kényelmeset is nagyobb motorral mert az nagyobb igénybevételre is van tervezve.

Egy 125 4T pl nekem épp jó is lenne. Arról nem is beszélve hogy abba nem kell bekeverni és alig zabál többet mint egy p*csköszörű 50ccm 2T

2010. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem endúrót vegyél.Nekem is az van, és nincs vele baj.

Jól megy, olcsó a fent tartása.Egy szóval jó.Munkába meg főleg.

2010. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző válaszolók! Kicsit eltévedtetek!

Leaírta, hogy munkába akar járni és erre pont megfelel egy simson... Nekem is S51 electronicom van (4 sebesség)

125 4T : tényleg jók... volt megy úgy mint egy 50 2T keveset is fogyaszt nem is kell bekeverni... de ha pont olyat fog ki ami szét van nyúzva nagyon nagyon drága lesz a szerelése...

enduro: a nagyköbcentiset nem akar... kisköbcentis (újabb) nagyon drágák... régiek mint pl a yamaha dt v rieju rr hát pfff hogy néznek ki:) és drága is az alkatrész hozzá!


Ha csak erre kell én a simson s51 electronic v enduro-t ajánlom!

Nekem is electronic van... nem kell gyújtással szórakozni( ami miatt az s 51b-ket kell minden nap szerelni)

Arra pedig figyelj oda, hogy a tank belseje ne legyen rozsdás, tiszta benzint tegyél bele és jó ha a benzincsőbe teszel egy szűrőt!

[link] (ilyenre gondoltam)


Nekem épp 8 éve van meg a simson... öreg nénitől vettem... volt benne 2000 Km :) Sajnos túl fiatal voltam és nem értékeltem 100%-osan ezért már nem olyan húha de jó állapotú... van benne 13000 Km... de nem kellett felújítani, nem nyírtam...szinte midene gyári! Ha gondolod jópénzért eladó :)(képet tudok küldeni)


Ami jó a simsonba:

-nagyon olcsó az alkatrész ( főleg itt: www.mofaker.hu)

-strapabíró motor de nagyon

-kicsit erősebbé teheted kb 15000 ft-ból(és máris sehol a 125 4t)

- útcai használatra nekemis 17-es első lánckerék van rajta és sík terepen 60-70km/h-s utazótempó ami nagyonjó :) (hűtés meg van oldva gyors is stb...)

-olcsó fenntartani!


Szerintem jó ez így! Még max az ETZ-t tudnám ajánlani... de nem ennyire motor...

(bocs hogy hosszú lett)

2010. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!