Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajat cseréltem az autóban,...

Olajat cseréltem az autóban, max-ig töltöttem, de meleg motornál kb 3 mm-rel túl van a max jelzésen, lehet belőle probléma, engedjek le belőle? 1.9 tdi

Figyelt kérdés

2017. jan. 26. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Hagyd a csudába,úgyis megeszi ,elfolyatja 1 hónap alatt azt a 3mm-t :)nem lesz tőle baja.
2017. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, ez így normális.
2017. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

6. osztály, természetismeret:


"

folyadékok térfogata állandó hőmérséklet mellett


Ha a folyadékok tulajdonságait vizsgáljuk, megállapíthatjuk, hogy térfogatuk állandó. Gyakorlatilag összenyomhatatlanok. Ez azonban csak akkor igaz, ha nem változtatjuk nem a hőmérsékletét.

Összenyomtató-e a folyadék?

Összenyomtató-e a folyadék?

Folyadékok hőtágulása


Ha egy lombikban elkezdünk egy folyadékot melegíteni, megfigyelhetjük, hogy a folyadék szintje elkezd emelkedni, vagyis nő a térfogata. Minél jobban felmelegítjük a folyadékot, annál nagyobb lesz ez a változás. A szilárd testekhez hasonlóan, minél nagyobb a folyadék kezdeti térfogata és minél nagyobb a hőmérséklet-növekedés, annál nagyobb lesz a hőtágulás is. Természetesen itt is igaz, hogy a hőtágulás mértéke függ az anyag minőségétől is.


"

2017. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!