Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autonak kell...

Automata váltós autonak kell indulnia magatól ha sebességbe van téve fék kiengedve?

Figyelt kérdés
audi a4 2.5tdi,ez normális hogy magatól indul el az autó ? ilyenkor kuplungos lessz (tengelykapcsolós) ?

2017. jan. 26. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Nincs baja.
2017. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen az automata.


Az olajkeveréses váltók (régiek, triptronic és társai) "kúsznak". Tehát ha leveszed a lábad a fékről szép lassan gurul az autó. Teljesen normális


A legújabb duplakuplungot váltós (dsg és társai) tulajdonképpen úgy működnek, mint egy kézi váltó, csak a computer kuplungol és vált helyetted mechanikusan. Ezek gyakran nem kűsznak, hanem csak gázadásra indul meg, hiába nem állsz a féken.

2017. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hagyományos, és az a normális, hogy kúszik, tulajdonképpen kötelező kúsznia.
2017. jan. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.ez a első automata a családban és nem ismerjük az automatát.mégegyszer köszönöm mindenkinek
2017. jan. 26. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
2-esbe bele javítok: a DSG is kúszik, teljesen normális. Szerelő lévén rengeteg autót vezettem már és nekem eddig csak a Smart nem indult el, mikor felengedtem a féket. Az tényleg csak gázra.
2017. jan. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

DSG amúgy hogy kuplungol? Ha lelépsz a fékről és lassan kúszik, olyankor végig csúsztatja a kuplungot? És ha valami nagyobb terhet húzok és el akarok indulni?


Nekem rendes automatám van, mert azt szeretem, de sose értettem a DSG rendes kuplungos működését, hogyan oldja meg ezt, hogy csúsztat de ne égesse szarrá.

2017. jan. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a legelső DSG-k még nem kúsztak, ugye a váltó működési elve alapján ez teljesen normális. A vevők állítólag emiatt húzták a szájukat (akik automatához voltak szokva), és megoldották valamilyen módszerrel, hogy a DSG is kússzon. Nem hinném, hogy égeti a kuplungot, szerintem nemes egyszerűséggel kiengedi teljesen a kuplungot, és gurul egyesben alapjáraton, mintha kéziváltóssal csinálnád ugyanezt.
2017. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az logikus. Bár azért még mindig nem olyan, mint a kúszó automata, ami emelkedőnek is megindul vagy legalábbis megtartja a kocsit a hátragurulástól, az enyém legalábbis. A DSG ha alapjáraton vánszorog ilyenkor mégse olyan, mint az igazi automata. Emelkedőnek gondolom nem is engedi fel a kuplungot a lefulladás elkerülése miatt.
2017. jan. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ
2017. jan. 29. 10:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen normális.


A fokozatmentes is kúszik ha a fék ki van engedve?

2017. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!