Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt (benzines) Skoda...

Használt (benzines) Skoda Octavia?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kaptam kölcsön egy 16 szelepes 1.4-es 2004-es Octavia-t (első generációs) amit néhány hete használok. Meglepő módon nagyon bejön a kocsi, tágas, praktikus, annak ellenére, hogy csak 1.4-es simán lehet dinamikusan közlekedni vele. (Bár jóval gyengébből ültem át, ez igaz. :))


A kérdésem az, hogy elgondolkodhat az ember egy Octavia vételén? Alapvetően japán autó párti vagyok, az is volt a cél (Honda Accord, Toyota Corolla), de megjött a kedvem az Octaviahoz (2004 előtti). Milyen benzines motorral érdemes venni? Vannak ismert típushibái az első generációnak? Nektek mi a véleményetek róla?


(Igen tudom, utána lehet olvasni, meg is tettem, de autóvásárlás előtt nincs olyan, hogy elegendő információ. :))


Előre is köszönöm!


2017. jan. 24. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Octavia nagyon jó választás.
2017. jan. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jó autók, de ezzel a motorral a Golf IV-ben voltak váltóproblémák, és sejtésem szerint az Octavia is azt a váltót örökölte. Pontos évjáratot nem tudok, de ennek érdemes utánakérdezni olyan szerelőnél, aki otthon van a típusban.
2017. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó kocsi. Azért ha van lehetőség, 1.6-ost kell venni.
2017. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1.8 szívó ami a legjobb benzin motor ebben, ha az 1.4dinamikus, akkor még nem ültél 1.3-as swiftben
2017. jan. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az 1.4-esből a százegynehány lóerős motorok kerülendők, mert a kor akkori színvonalához képest túlfeszítettek. Én 1.6 8v motorral venném, a 75 lovasat kizárva. Vagy sima szívó 1.8 ill. 2.0-val, ha kell az erő is. Utóbbiak hazánkban nem terjedtek el.


A 2004 utáni kocsikat se zárd ki, mert 2010-ig párhuzamosan gyártották a kettes Octaviaval.

2017. jan. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pontosítás: az Octaviaba nem került 101Le-s 16V 1.4 motor, összekevertem a Fabiakkal.


Egyébként itt találsz sok hasznos infót (tipushibák, stb.) az Octaviakról:

[link]

2017. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, ment a zöld! :)


A kettes szériát azért nem preferálom, mert azok lényegesen drágábbak.


Illetve még elgondolkodtam az 1.9 TDI-n is. Családban van egy, 500e km fölötti futással, bár az igaz, hogy megkap mindent. Csak ugye, ha a dízel megadja magát... Jajj... :)


Amúgy van észrevehető különbség fogyasztásban az 1.4 és az 1.6 között? Mert személy szerint nem látom a létjogosultságát az 1.4-nek.


A linket is köszönöm, átnézem!

2017. jan. 25. 16:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Fogyasztási adatok: motor teljesítmény, hengerűrtartalom, gyári vegyes fogyasztás, valós vegyes átlag (darabszám, amiből kijött az átlag)

44kW, 1.4, 7.5, 6.84 (2)

55kW, 1.4, 6.7, 6,61 (6)

55kW, 1.6, 7.6, 6,93 (16)

74kW-75kW 1.6, 7.4, 7,39 (72)

92kW, 1.8, 8.4, 8,27 (10)

85kW, 2.0, 8.0, 8,14 (49)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



74-75kW esetben átlagoltam a két motor fogyasztását, mert az adatbázisból 1 kW eltérésű autókat nem lehet leszűrni megbízhatóan ill. betettem a <2004 szűrést is, mert különben belekeveredtek a kettes Octaviák is.

Az 1.8-as és 2.0-s fogyasztásokat is kikerestem érdekességképp.


Kicsit érdemes elemezni az adatokat figyelembe véve, hogy az adatbázisba többnyire a takarékosan vezetők töltik fel az adataikat, tehát az átlagok saját használat mellett nyugodt vezetési stílussal érhetők el. Saját autóim (Lada 2107, VW Jetta, Skoda Octavia) mind hozták 1-2 dl eltéréssel az adatbázis átlagát, úgy hogy maximálisan spórolósan vezetek.


Tehát az utolsó kérdésre válaszolva:

igenis van létjogosultsága az 1.4-es motornak, méghozzá az erősebbiknek, mivel ennek legalacsonyabb a fogyasztása (gyári és valós adatok alapján is) ill. ennek a legalacsonyabbak a hengerűrtartalom arányos adói. Az épp aktuális környezetvédelmi besorolásokat nem kerestem ki, legyen ez a Te házi feladatod, itt sejtek még előnyt az 1.4 javára.

Létjogosultságot vizsgálva én az 55kW-os 1.6-ost gyanúsítom továbbra is, mivel semmilyen előnyét nem látom.


Az 1.8-2.0-ás motorok többletfogyasztása kevesebb, mint 2 liter, amit figyelembe véve, ha szükség van a nagyobb teljesítményre, akkor nem elvetendőek.

2017. jan. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell félni az 1.9 TDI-től, főleg az adagolóstól. Többet behoz a fogyasztáson, mint amit időnként rá kell költeni. Viszont nagyon nehéz valós futásút találni, nagyon leélt, sokat futottak vannak a piacon, amiknél azért nagyobb az esély a buktára.
2017. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nektek is nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok! :)
2017. jan. 25. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!