Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik "régebbi" autót ajánlan...

#KalányosAndzseló kérdése:

Melyik "régebbi" autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem hülyülni akarok az autóval és nem is szeretném tuningolni,ezeket előre leszögezem! Szóval zárjuk ki ezeket a köröket!

(Értem ezalatt:"szmókendsármhülyegyerek" , "csakazegykilentédéji németbű behozott góf")


Na,most hogy ezt tisztáztam elmesélem az elképzeléseimet röviden! :)


Szeretnék egy autót,amivel nincs túl sok nyűg műszakilag és biztonságos is,mivel szeretnék vele eljárkálni túrázgatni is a környező országokba(esetleg még azokon is túl)! [A rozsdát nem veszem nyűgnek,van jó szakember ismerősöm,aki ezt kikezeli és lefesti korrekt áron,jó minőségben!]


Természetesen tisztában vagyok vele,hogy egy ilyen autónál már bármikor beüthet a hiba,de általánosságban melyik a megbízhatóbb? És most nem feltétlenül a motorra gondolok,hanem elektronikai részre(is)!


Fogyasztása annyira nem érdekel,előrébb áll a biztonság! [Tudom,hogy nehéz így..mert lesz dízel is és benzines is egyaránt a listában! De hallottam már olyan benzinest is,amivel több a sz*pás,mint egy adagolós dízellel!]


Na akkor nem húzom tovább az időt! Íme a lista:


- Mercedes W202 C220 esetleg C230 -> ezek a benzines változatok

- Mercedes W210 300TD

- Audi A4 B5 1.9 TDI 110 lovas AFN

- Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 110 lovas AHF


Ezek a típusok tetszenek nekem így fiatalként! Tudom nem most gurultak ki a gyárból,de az új autók nem tetszenek!


Főként országúton lenne használva,olyan 80-20% országút-város!

Nem első autó lenne,már 2 éve nyúzok egy 2 literes BMW E34-et! De nem akarok több pénzt rááldozni!


Az Audit és a Volkswagent manuális váltóval venném! A Mercedest viszont Automatával, mi a tapasztalat ezekről a váltókról? Megbízhatóak? [Azt hallottam,hogy a Mercedesben a Manuális Váltó nem a legjobb választás,ott az Automata az igazi!]


Németországban tervezem megvenni,mivel itt dolgozom kint,így elég kézenfekvő a helyzet! :)


A keretem,amit rászánnék az 4000€ és a papírmunkák,biztosítás!


Ha esetleg valami dízel motor lenne a Mercedeshez(W202),ami megbízható azt is szívesen meghallgatom!


Ezek alapján ki melyiket ajánlaná számomra?


A válaszokat előre is köszönöm! Elnézést a kérdés hosszúságáért,de szeretnék minél pontosabb válaszokat kapni! :)


További szép estét és jó böngészést!



2017. jan. 24. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ajánlott az Audi/Volkswagen 1.9 TDI/PDTDI. Ezek már viszonylag modern és biztonságos autók, a fenntartásuk se vészes, alkatrész van bőven, a szerelők ismerik. És alapjában véve megbízható szerkezetek.
2017. jan. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jómagam nem szeretem annyira az orális szexet (fogadó oldalon), hogy bármelyiket is megvegyem, de talán a legkevésbé szívás az A4. Viszont igen nagy szerencse kell, hogy egy normálisat fogj ki. Olvass utána a típusnak.
2017. jan. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Kár volt egy regényt írni,ilyen szarokat normális ember nem vesz.
2017. jan. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! Még az utolsót is,bár kicsit sértőnek tartom!


Kedves utolsó!


Akkor milyen autót vesz egy "normális" ember? Nem tudom olvastad-e,de a mai autók nem tetszenek! Kérlek ajánlj akkor valami normális embernek való autót! A keretem továbbra is 4 ezer Euró(olyan 1.300.000 Ft!)!


Japán és francia autó nem érdekel! Köszönöm előre is!

2017. jan. 24. 18:46
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Ezek közül egyiket sem.
2017. jan. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 walk w1th mee ***** válasza:
88%

4 ezer euróért egy ilyen audit vagy golfot húhúú simán találsz olyat ami beszélget és költött is rá a gazdi:) amúgy ha mercit akarsz elgondolkoznék még a w210 2.2CDI-n én olyat akartam,végül bmw lett e46 20d.

vagy egy 525d e39 ( nemtds) az már megy is és ezért a pénzért mondom jót ki lehet fogni ott..:)

2017. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk nem olajkájhákat kellene nézegetni,hanem rendes benznes autókat. De mit várjunk ettől a f..sz országtól,itt a hülyék még mindig azután kapkodnak ami köztudottan szar,káros. Nézz utána,van ahonnan már ki vannak tiltva máshol. Remélem az összeset betiltják itt is..
2017. jan. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Értelek! Van a listában egy benzines Merci!

Mert ezt sajnos nem nagyon ajánlják dízel üzemben! Le is tettem a Merciről!


Viszont szerinted havi szinten való túrázáshoz(ami 4 nap alatt 2-3000 km is lehet,mert volt már rá példa,hogy kimentünk Montenegróba a hegyekbe!) és akkor még minden nap a munka, ami ~100 km,miért vennék benzinest??


Berlin mellett lakom,de eddig még nem volt baj a dízelekkel, rengeteg pdtdi és jtd van errefelé!

2017. jan. 25. 09:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik kocsi jó, megbízható motorikusan, és egész jól felszereltek, egyikkel sem nyúlsz mellé ilyen téren. Ennyi pénzt én viszont nem adnék egy Golf-ért, A4-ért, vagy C-s Merciért! W210-ek már vannak ennyiért, amik még nincsenek szétrohadva, és ezek közül az a legkényelmesebb. 250D, 300D/TD, 290TD a legjobb dízel ezekbe, viszont az Euro3 miatt érdemesebb lehet 270 CDI-vel venni, viszont ennél több lehet a hibalehetőség, drágább lehet javítani. Hosszabb utakra az E osztály a lehet a legjobb. Azokkal meg ne törődj, akik azt mondják, hogy ezekkel a régebbi kocsikkal csak a szopás van! Egy 3 éves levedlett céges kocsira sokkal többet rálehet költeni a bonyolult motorja miatt, és bontott alkatrészt is nehéz találni. A Mercikben jó az automata, a 300 TD-k csak azzal készültek. 60.000 km-enként kell olajcsere.
2017. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!