Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az út szélén álló sárga...

Az út szélén álló sárga ellenőrző kocsi sebességet szokott mérni vagy a kamionok, teherautók útdíját vizsgálja?

Figyelt kérdés
többször repesztettem el mellette, de még nem jött csekk...
2017. jan. 9. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Utóbbi.
2017. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teherautós útdíjat és matricát ellenőriz.
2017. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, jól sejtettem, csak cseppet fura, nem gondolná az ember, h kamionokat külön ellenőriznek ilyen célból. Elvileg magától értetődő, hogy a fuvarcég ellátja ilyen dolgokkal a kocsit.
2017. jan. 10. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy van a gépben ilyen kütyü, még benne van a pakliban az emberi tényező, mint hiba forrás. :)


Sűrűn jártam úgy, hogy szólóban indultam, de szerelvényben jöttem haza (vagy fordítva). Ilyenkor át kell váltani a tengelyszámot a kütyün. Egy alkalommal ezt elfelejtettem és 4 tengely helyett kettőn maradt. Észrevettem a hibát, át is állítottam viszonylag hamar, de addig már átmentem egy kapu alatt. Kezdőként tudtam, hogy előbb-utóbb be kell majd fizetnem a tanulópénzt, de ennél azért kevesebb "tandíjra" gondoltam. :)


Amúgy van még egy érdekessége ennek.

Fel van sorolva, hogy milyen büntik járnak a hibás tengelyszám miatt. Az addig oké, hogy ha több tengelyen mész, mint amennyit beállítottál, akkor büntetés jár. De ha leakasztod a pótod, viszont elfelejted ezt beállítani, akkor ugye 4 tengely után fizetsz, de csak 2-n mész. Tulajdonképpen befizeted az összeget és borravalót is adsz így az állambácsinak, de akkor is jól megvágnak.

2017. jan. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de most már rengeteg kamera épült ami áthidalja az utat, sokak azt állítják hogy a sebességet, és az övet nézi de én ált 60-al megyek át alatta, 1x-2x többel is, nem szóltak még érte, más meg öv nélkül ment át alatta már 100x és neki se szóltak. Vszleg az is csak a kamionokat figyeli. De ez is érdekes, mert átmentem alatta egyszer (már kamionnal) úgy, hogy elvileg nem volt behajtási engedélyem a városba és a cégem nem szólt érte hogy jött volna valami bünti is.
2017. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!