Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy renault 19es gepjarmuv...

Van egy renault 19es gepjarmuvem. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy a lámpáim erősen vibrálnak.ha hyújtás nélkul kapcsolom fel a lampat akkor jol vilagit de viszont ha jar a motor akkor a fenyereje ingadozik?mi lehet a baja?
2017. jan. 3. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg ingadozik a töltési feszültség, meg kellene mérni.
2017. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 cselez ***** válasza:

A problémát a feszültség szabályozó okozza! Ennél a típusnál szerelhették külső feszszabályzóval, vagy a generátorba épített belső feszszabályzóval is. Ha kívül van, akkor a motortéri biztosíték tábla környékén egy cigis doboz méretű egység 4 vagy 5 vezeték csatlakozik hozzá. Ezek közül a problémás a +12 gyujtás utáni, mert ha rossz az érintkezés vagy kócos a vezeték akkor szokott hintázni a feszszabályozó. Ilyenkor le szoktam relézni az akku +-ról és kész.

Ha generátorba épített, akkor csak a generátor leszerelése után cserélhető a szénkefékkel együtt.

2017. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
R19-be nem szereltek külső szabályzós generátort, meg úgy 30-40 éve nagyjából semmibe.
2017. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A biztosítéktábla meg nem a motortérben van benne, hanem belül a kesztyűtartó alatt. :D
2017. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 cselez ***** válasza:
Tévedés Rudi!
2017. jan. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Legalább ne tetézd.
2017. jan. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 cselez ***** válasza:
Mit ne tetézzek? Attól hogy te nem láttál külső fesszabályozót Renault 9-és 19 dízelben attól én még javítottam is. hál istennek már nem sok van belőle, de volt ilyen ez tény, nem vita kérdés.
2017. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
R9-ről szó nem volt, de ha már felhoztad, már abban is beépített szabályzós generátor volt. 81-ben, mikor azt elkezdték gyártani, arrafelé már nem használtak mást. Kevered a Wartburggal.
2017. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 cselez ***** válasza:

Jaaa tényleg én a waresz-ra gondoltam.... Renault 19? olyat még nem is láttam...Bocs amúgy sem vitatkozni jöttem ide!

Biztos neked van igazad!

2017. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!