Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Városok közötti utazás rendszá...

Városok közötti utazás rendszám nélküli motorral?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy lehet-e egy 50 köbcentis motorral városok között utazni? Úgy értem nem autópályán, hanem mellékutakon megtenni a távot.

2017. jan. 3. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? A legtöbb főúton a "szentháromság" tiltótábla van kinn, ez nem tiltja a segédmotoros kerékpárok közlekedését. Más kérdés, hogy mennyire biztonságos a 90 fölött döngető kamionok és a sokszor 110-130-cal vágtázó személyautók és kisteherautók között egy 50-es lélekvesztővel döcögni, de a KRESZ alapvetően nem tiltja.
2017. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a minimum sebesség nem 40 feletti, vagy nem tiltják kifejezetten a segédmotoros kerékpárral való behajtást, ott lehet vele közlekedni.

Autópályán és autóúton 60 a minimum, értelemszerűen ott nem közlekedhet.

2017. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sok ilyen út van ahol van erre lehetőség?
2017. jan. 3. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem most így nem ugrik be egy olyan út sem, ahol vagy "segédmotoros kerékpárral behajtani tilos" vagy 40-nél nagyobb "megengedett legkisebb sebesség" táblát láttam volna. Szerintem a főutak kb. 95%-án lehet menni smkp-ral.
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 veterán vas ***** válasza:

"sok ilyen út van?"

Az autópályák és az autóutak kivételével szinte mindegyik utat használhatod.(ha csak nincs tábla)

Lakott területen kívül, még mehetsz az elkülönített kerékpárúton/sávon is. ;)

2017. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én nyomtam Veresegyház-Budapest-Veresegyház távot 3évig, majd 1 évig Kistarcsa-Budapest-Kistarcsa távot Kymco Agility 50 4T-vel. A táv maga sima ügy, csak a 100-al repesztő Verestranszos 8kerekű billenős kamion elég para mikor elmegy melletted, meg egy-két őrült autós. Végülis túléltem :D közel 40ezer ment ezalatt a robogóba hibamentesen.
2017. jan. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes kedves válaszadó válaszát, elnézést hogy ilyen analfabéta vagyok ebben a témában :) Nem szükséges több válasz köszönöm
2017. jan. 4. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!