Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bmw 320i e46-ba dragan lehetne...

Bmw 320i e46-ba dragan lehetne beleszereltetni egy turbot?

Figyelt kérdés

Igazabol nem ertek az autokhoz, de gyerekkori almom hogy olyan hangot adjon ki az autom mint az autoversenyzos filmekben mikor visszaengedik a gazt es szisszen a turbo.

Most jutottam egy kisebb-nagyobb osszeghez es gondoltam ha nem tul draga megcsinaltatom (tudom hogy gaz, 21/f)


2016. dec. 26. 18:05
1 2
 11/19 dirtboy ***** válasza:

még hogy 500,még az 1 misis is kevés.

az egész motort át kell építeni plusz a hajtásláncot is erősebbre cserélni,és a turbó,intercooler,lefújó,csövezést megvenni beszerelni.

egy turbós benzines chiptuningolása is 100-150ezres tétel.


ismerősom opel astra g coupe-ja 3misi volt és java részt ő csinálta,szerelte és chipelte.

2016. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Koszi szepen, tenyleg nem talaltam
2016. dec. 26. 18:45
 14/19 anonim ***** válasza:

#10 Nem, de ha bírod a keresőbe ezeket akkor olyan számokat fogsz látni amiből egy szalonból kiguruló új sportautó is kijön.

Én azt vettem alapul, hogy a kérdező egy e46-ot említett, így nem a 911-es porsche vagy toyota supra irányában gondolkodtam.

2016. dec. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mert ha talál mondjuk 500eFt ért egy lepusztult 200SX -t akkor? Arra is ráfog locsolni 2mFt -t!!!!


2mFt alatt nem lesz normális turbos kocsija csak szobor a kertben!


mobile.de -n kell nézelődni és hozzá a regadó kalkulátort, mert itthon a ritka kocsik szinte márkatársaknál cserélnek gazdát, vagy a kiszemelt tipus rajongói fórumain, FB csoportjain érdeklődni!

2016. dec. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

meg lehet oldani..

a lényeg hogy bontott barkacs cuccokból 300e ft körül elmegy alacsony nyomáson, azt jó az ugy..

Ha rendesen akarod használni akkor szinte a fél motort le kell cserélni, átlagosan lehet mondani millió körül de inkább fölötte fogsz megállni.

azt még illik tudni, hogy mivel az autód nem gyári lesz, a gyárban nagyon durva évtizedes fejlesztések mennek, milliárdok pénzösszegben elrepülnek a tesztre etc, és így is mennyi selejt készül a piacra, szóval a csavarhúzós jóska a garázsban NEM fog tudni neked a gyárinál jobbat terezni, ha tetszik ha nem, így élettartamra 10-30e kmes motort fogsz kapni, és még örülhetsz ha ennyit el fog menni anélkül hogy mindent előről kelljen kezdeni..

2016. dec. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Most már világos hogy neked csak a lefújószelep hangja kell. Hát miért nem ezzel kezdted?

[link]

Szívesen.

2016. dec. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha minden áron ez az álmod, akkor én a helyedben lecserélném egy e46 320d /330d-re, de főleg az utóbbira, mivel ezek alapból turbósak, esetleg kicsivel nagyobb turbót rakni rá.


Egy alapból szívóként tervezett motort nagyon bonyolult HASZNÁLHATÓAN turbóssá alakítani, rengeteg pénz és rengeteg munka, és könnyen tönkre lehet vele tenni a motor karakterét, ami a hétköznapokban nagyon nem előnyös(pl 3000-ig semmi extra, aztán hirtelen robbanásszerűen gyorsul az autó, ez gyorsulási versenyen még csak-csak oké, de hétköznapi helyzetben nemigazán)


Arról nem is beszélve, hogy egy gyáritól eltérő erősen megpiszkált kocsi jóval esélyesebb hogy gyakran megmakacsolja magát, márpedig ha pl munkába szeretnél reggel indulni vele, nem díjaznád.

Az ilyen épített kocsikat jellemzően hobbiautóként szokták használni, így nem nagy érvágás ha hetekre/hónapokra kidől a kocsi.


Mellesleg minden ilyen normális átépítés úgy kezdődik, hogy jó alaposan megvizsgálják a kocsit, és bármi ami nincs kiváló állapotban, azt cserélni kell, mert átépítés után sokkal nagyobb terhelésnek lesznek kitéve.



Ha meg csak az a szisszenő hang kell, azt olcsón meg lehet csinálni imitálással ahogy mutatták.

2016. dec. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Csak dízelbe nem ajánlatos a lefújószelep.
2016. dec. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!