Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy szél kerékkel, egy generát...

Egy szél kerékkel, egy generátorral, lehet elektromos autót tölteni, megoldható?

Figyelt kérdés

Nyáron meg arra gondoltam, hogy napelemet szerelnék a garázs tetejére és azzal töltögetném a derűs napfényes napokon. Mit gondoltok ezekről? Mi a véleményetek?

Hogyan lehetne építeni egy ilyet, mennyibe kerülne?



2016. dec. 24. 16:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Tudna elég elektromos töltést biztosítani, egy ilyen szélkerék vagy napelem? Hogy egy két nap alatt teljesen feltöltse.
2016. dec. 24. 16:32
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy pár kW-os napelem rendszer feltelepítése valamivel 2 millió alatt van.

Egy otthoni autós töltő 3-500 000 teljesítménytől függően.


Az sem mindegy, hogy veszel erre a célra egy tesla powerwallt és onnan töltöd az autót vagy visszatöltöd a hálózatba és onnan töltesz.


Csak erre kiépíteni a rendszert akku nélkül 2,5-3 milla, akkuval 4 milla fölött. Nem kis beruházás, viszont ennyiből 6-7 literes átlagfogyasztással is csak 150-200 000k-t tudsz elgurulni, szóval hosszú távon talán megéri.


Ez akkor igazán buli, ha most építesz házat és alapból kerülne rá napelem meg minden sallang, akkor csak a kapacitást kellene megnövelni, ami abban a projectben nem okoz extrém drágulást, viszont az autót is tudod tölteni róla.

2016. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez csak egy gondolat. Mi lenne ha ... játszunk el a gondolattal dolog.

Szóval az lenne a lényege az ötletnek, hogy lenne egy szélkerék generátorral, meg egy napelem rendszer.

Úgy lenne jó összehozni, ha szél van akkor a kerék tölt, ha napsütés van akkor a napelem tölt, ha mindkettő van akkor a szélkerék és a napelem is tölt összeadott kapacitással sokkal gyorsabban mint külön külön. Ha nap sincs szél sincs na olyankor lenne a gond és csak akkor tölteném hálózati áramról. Tehát ez a napelem, szélkerék rendszer, a fogyasztói elektromos hálózattól teljesen független lenne.

2016. dec. 24. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:

akkor fussunk neki újra. Ha barkácsolós ezermeter vénád van, minden meoldható.

A székerék és a generátor kombó kimondottan jó ötlet, főleg, ha a feszszabályzó is megvan hozzá(bármelyik autóból)

egy bökkenő van mielőtt vennéd a kabátot, hogy mész a műhelybe...a szélkerék.Vagy tíz évvel ezelőtt a praktiker árult kiskertek részére szélkerekes valamit. Nos lett is botrány rendesen.

A szomszédok azonnalrohantak mindenhová...akkor olvastam, hogy az írigység, a butaság, és a gonoszság bőven letöri a jóra vágyást..


a napelem..nem nagy vaszisz dasz...nem kell óriásira gondolni, elég ha napi öt-tíz órán napsütéses órán keresztül 2-3Ampert tol az aksiba...fel kell kutatni, melyik típus az, ami 14-15 Volton tud 4 Ampert..aztán már teheted is fel a tetőre.Ezekhez adnak mindenféle szabályzót, meg ami kell..persze nem olcsón, de van.


én belevágnék.


járj szerencsével(a gúgli a barátod)

2016. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit gondoltok az ötletről? Esetleg mit tudnátok tanácsolni kiegészítés képen?
2016. dec. 24. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ötlet annyira jó, hogy már alkalmazzák is. Nézz körül, televan a város a jelzőberendezések felett, de autópályán is.

a Szélkerék már macerásabb(bár egyszerűbb megoldani) a gúglin találsz videókat is a házi készítésről..illetve jutub.

2016. dec. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sok pénzzel de megoldható, bár ha elektromos autóra telik, akkor a pénz gondolom nem probléma. Arra számíts, hogy sok-sok év mire megtérül és ha közben tönkremegy vagy javítani kell rajta valamit, még lehet pluszba se hozza ki magát.

Meg amúgy is, addigra megint kitalálnak ezerszer jobbakat, amit most felraksz az fos lesz blabla. Én megvárnám amíg ez a technológia jobban elterjed meg stabilizálódik, addig meg tesztelgesse csak aki akarja.

2016. dec. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam összeadni a szélkerék-generátor és a napelem kapacitását, hogy a feszültség marad 14-15 Volt és csak az Amper növelődne töltéskor ha szél is van meg napfény egyszerre. Szerintem ez segíthetne abban, hogy gyorsabban feltudjon töltődni az aksi.
2016. dec. 24. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Maga az ötlet nem rossz, csak mint fentebb is utaltam rá a kivitelezés nem ilyen egyszerű. Ez az összeadom a két eszközről bejövő áramot ez nem működik ilyen egyszerűen és főleg nem akármikor.


Az tök szuper, hogy otthon a kocsi és süt a nap, fúj a szél akkor töltöd. De mi van akkor,ha egész nap nem vagy otthon és éjjel akarod tölteni? Nap nem süt és ha szélcsend van akkor az szívás. Általában ez utóbbi szokott lenni a gyakoribb, nem ? ( mármint ,hogy este ér haza az autó )

Ez a direktben töltés szerintem így halott ötlet.


Két lehetőséged van, vagy szerződsz a szolgáltatóddal és két irányú mérőórát kapsz és a termelt áramot feltöltöd a hálózatba, majd amikor töltened kell akkor hálózatról töltöd a kocsid aztán valamikor év végén megvan az elszámolás és kiderül mennyi az annyi.


A másik, hogy beruházol saját energiatároló egységbe, amiből jelenleg nem sok van. Egy normálisabb elektromos autó egyszeri feltöltéséhez (25-30-35kWh) minimum 3 Tesla Powerwall kell, ha a lakást is függetleníteni akarod a hálózattól akkor legalább plusz kettő. Ez önmagában egy vagyon ( 5x 3500$ minimum ).


A hálózatba vissza töltős rendszer szerintem egyszerűbb és olcsóbb. Ha van három fázisod akkor tudod tölteni a kocsit is ész nélkül.


Amit felvetettél az simán kivitelezhető, a kétirányú mérőóra és az engedélyezés kicsit macerás és időigényes, de megoldható csak pénz kérdése.

2016. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Itt a szélkerekes-napelemes rendszerrel töltéssel csak az autó töltéséről lenne szó, abban az esetben ha süt nap vagy fúj a szél vagy mindkettő, ha olyan az időjárás, hogy nincs se szél sem nap, akkor átdugnám simán a fogyasztói hálózatra az autót és onnan tölteném ilyen esetben. A ház maradna a fogyasztói hálózaton, csak a garázsban lehetne válogatni a fogyasztói energia vagy a megújuló energia közül.
2016. dec. 24. 20:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!