Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrök igazoltatáskor...

A rendőrök igazoltatáskor mindig figyelik, hogy hány ccm-es motort vezetek?

Figyelt kérdés
A korl. jogsim van,de 25KW-nál nagyobb motort szeretnék vezetni.Legsúlyosabb esetben milyen büntetésre számíthatok
2010. máj. 3. 11:32
 1/10 anonim válasza:

Bezony ám. Rendőrbácsik igazoltatáskor egyeztetik az igazoltatott személyt és az igazltatott személy által átadott okmányokat. (remélhetőleg egyezik) majdmindenkoron megnézik a jogosítvány érvényességét, a korlátozásokat, amennyiben van annak feltételeit, hogy megvannak-e, továbbá ha neked csak "A korl." jogsid van, rögtön látni fogja, hogy a 2kmkp amin ülsz, nem illik hozzád.


Legsúlyosabb büntetés amire számíthatsz (tudtommal), az h nem lesz jogsid, kapsz egy jó nagy szabálysértési feljelentést és hazatolhatod a motord =)

2010. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!Nem valami biztató.

A motort utána már hazáig sem vezethetem?

2010. máj. 3. 14:38
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem csak nem vezetheted, de nem is tolhatod, mert gépjármű tolásához rendelkezni kell arra érvényes jogosítvánnyal (már ha kormányozol, egy motort pedig nehéz kormányzás nélkül tolni [az autó tolása miatt írtam ezeket még ide]).
2010. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tolod mint a bicajt :) én a motort néha úgy tolom hogy az ülést fogom és amerre billentem a motort arra fordul a kormány :)
2010. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól még te kormányzod :D A lényeg, hogy te irányítod.
2010. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Ez hülyeség, most járok jogsira. Ha a motort tolod nem minősülsz vezetőnek. Ergo tolhatsz te 1000res moci-t is :D
2010. máj. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De egy kis pénzel meg tudod oldani h kissebb teljesitményt irjanak a műszakiba vagy pedig raksz bele kivehető fojtást ami lefojtja 25 kw-ra és műszakin bele rakod!
2010. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 00:39


Hát szerintem figyelj oda jobban az órákon!

2010. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak segédmotorkerékpárnál van ,hogy tolásnál nem kell jogsi. Tehát max 50cm3 nél. Afelett ha tolod, akkor is vezető vagy.
2010. máj. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem 50-es re van jogsim de egy 70-es tuning simóval járok de rendőr nem szólt érte még sose pedig rajta a rezó, tuning karbi stb.
2010. máj. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!