Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A szembejövők miért nem...

A szembejövők miért nem kapcsolják le a refit?

Figyelt kérdés

Bivaly erős refim van, dupla lámpás autóm.

Ha megyek a dombon felfelé, nekem alap, hogy már akkor leveszem a refit, mikor még a szembejövő a másik oldalon van, hogy ne csapjon a szemébe a refim.

Erre ezt kapom: mikor átér, tök nyugisan jön szembe refivel, mintha ott se lennék, akkor hajlandó lekapcsolni, ha én rávillantok.


Ja, gyári xenon 4300K, normál színű D2S+szintező van a kocsiban, villámgyors, ha fekvőrendőrön megyek át, mire átér az autó rajta, az autó elé 3 méterre világit a lámpám, annyira lebuktatja a szintező.

Műszerrel állíttattam be lámpám, a most oly divatos lámpafeltekerést sem preferálom, a csomagtartóban 700 kiló súllyal sem világítana felfelé a lámpám.



#suzukik?
2016. dec. 23. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
A refi a kisebb gond, azt le lehet kapcsolni. Én úgy veszem észre, hogy az autók minimum 30%-ának rosszul van beállítva a fényszórója és refi nélkül is vakít..
2016. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Ha megyek a dombon felfelé, nekem alap, hogy már akkor leveszem a refit, mikor még a szembejövő a másik oldalon van, hogy ne csapjon a szemébe a refim.Erre ezt kapom: mikor átér, tök nyugisan jön szembe refivel"


Ismerős érzés,bosszantó.Lehet érzékelni,hogy hol tart az a másik autós kb hogy már közel van a dombtetőhöz és már előtte lekapcsolom.De utána szépen felkapcsolom neki én is aztán már le sem kapcsolom,nem koptatom feleslegesen a bajuszkapcsolót.

2016. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen igazad van. De REFLEKTOR !!!

Nem rosszabb igy leirni.

2016. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Úgy kell lekapcsolni, hogy lássa, te direkt lekapcsoltad.


Nálam általában bejön.


Olyat nem csinálok, hogy direkt felkapcsolom bosszúból, mert ha emiatt ő balesetezik, akkor engem zárnak be.


Max villantani lehet. Az a gond, ahogy feljebb is írják, sok faxnak a sima tompítottja is vakít és már nem lehet tudni 100%-ra, h refi vagy nem refi.


Persze a hatóságot ez nem izgatja, pedig elég fontos téma lenne ez is.

2016. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 nemcso ***** válasza:
Én, ha dombon megyek, a másik oldalon pedig reflektorral jönnek, akkor én is felkapcsolom. Ebből az esetek 90%-ban ért a szembejövő és már azelőtt lekapcsolja, hogy feért volna a dombtetőre.
2016. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én csak akkor kapcsolom le, ha a szembejövő is lekapcsolja. Napi szinten közlekedek sötétben és elegem lett abból, hogy miután lekapcsoltam, villantanom kellett, hogy a szembejövő is lekapcsola, mert az esetek 90%-ában nem kapcsolták le 5 méterrel előttem sem. Ha 1 km-ről lekapcsolja, én is, ha csak 50 méternél, akkor én is, viszont ha nem kapcsolja le, akkor felcsapom a ködlámpát is mellé, én a Jumperben úgyis magasabban ülök, őt jobban zavarja.
2016. dec. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

.."A szembejövők miért nem kapcsolják le a refit?"..


azért, mert te nem vakítod őt, tehát ő sem vakít téged.

ha véletlenül mégis lekapcsolja a reflektort, akkor kiderül, hogy a két tompítottja is ugyanúgy felhord.


ha ilyenkor kedve támad egy nagyobb szarvasbikának átszaladni az úton a sutákkal teli túloldalra, akkor annyi..mert senki nem lát semmit.


egy megoldás van: fokozott rendőri ellenőrzés. Ilyent csak külföldön láttam, ott igen keményen intézkedtek. A helyszínen kellett beállítani a lámpákat.(milyen véletlen, a közelben állt egy műhelykocsi).Ha a versenyző makacskodott, akkor csak kocsi nélkül mehetett tovább, vagy trélerrel.(és egy kövér bírsággal)

2016. dec. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
1 soknak rosszul van beállitva 2 az emberek önzők elég ha ök látnak, meg akkor lekénne főuton 140 ről lasitani mert nyilván anyit a tompitott, nem világit be
2016. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

5 és 6-os verziót fogom választani, senkinek nem fogok kedveskedni ezentúl...

2016. dec. 23. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!