Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel foglalkoznak műszaki...

Ezzel foglalkoznak műszaki vizsgánál?

Figyelt kérdés

A héten megyek műszakira, és gondolkoztam hogy mikért szólhatnak be, és ezeket találtam:

A csomagtartó feszítőrugója még nyáron megadta magát, és azóta kvázi úgy működik mint a motorháztető, tehát ha lecsukom nincs ellenállás, csak lecsapódik, ill. ha mondjuk emelkedőn állok, akkor fognom kell, hogy ne csukódjon vissza. Erről szól valami?


Ill. a vezetőoldali biztonsági öv az utolsó pár centin elég lassan kúszik vissza, gondolom már ott is öreg lehet a rugó, meg zsíros/koszos az öv. Ez bukó tényező?


Bónusz: EÜ dobozt elfogadják, ha már van belőle használva? (fertőtlenítő, gézlap)

Van itthon bontatlan, kicserélem rá, csak érdekel, hogy amúgy a tartalmát nézik-e, vagy csak hogy van-e.



2016. dec. 21. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Az altalad elmodott huszad rangú dolgokat senki le nem xarja!Ha meg fog bukni biztosan nem ezek miatt fog!

Bónusz:eü doboz évek óta nem kötelező tartozék....

2016. dec. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Most viszek életemben először forgalmiztatni kocsit, azért vagyok inkább elővigyázatos. Rákerestem Google-n ezekre, de csak több éves cikkeket dobott ki, az EÜ dobozt és az övet is ott olvastam.

2016. dec. 21. 12:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga előtt érdemes elvinni az autót előzetes felmérésre, végig gurítják a vizsga soron, és szólnak, ha valami nem jó, javitani kell.

Az általad felsoroltakkal nem foglalkoznak a vizsgán.

Műszeres mérések vannak: károsanyag kibocsátás, lengéscsillapító, fékek, kormánymű működését ellenörzik.

Szemrevételezik a gumiabroncsokat, a világító berebdezések müködését, az egyéb vezetés-biztonságot befolyásoló sérüléseket (pl repedt szélvédő).

Kb ennyi a műszaki vizsga, galiba abból szokott lenni, ha előzetes felmérés nélkül viszik oda az autót, és az a müszeres vizsgálatnál elbukik

2016. dec. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, sajnos erre már nincs idő, mert holnapra kaptam időpontot.


Még annyi, hogy az első lökhárító leszakadt egy kisebb ütközésnél, az ki lett cserélve, de még nem lett átfényezve. Viszont nem új, hanem bontott, javított darab, és eltérő színű. Elméletben ezért sem kéne szólniuk, igaz? Nem lötyög, típushoz való.

2016. dec. 21. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nornalisan fel van rakva es a tipusra valo,senkit nem erdekel ha mas a szine
2016. dec. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

-Nem kell eü doboz már évek óta,tedd a kalaptartóra, ha bontott, akkor is.

-úgy mész be az állomásra, hogy nem vagy bekötve, lehetőleg ne lógjon.A biztosok ismerik az autók gyári hibáit.

-a csomagtartó rugója nem biztonsági feltétel, ki sem nyitják.


azontúl a te érdekedben először átnézik csak úgy, aztán ha minden jó, akkor újra végigmennek a soron...akkor már fényképezik, stb...


aztán szólnak, hogy mehetsz a kasszához, a kocsid kint áll a parkolóban.


ennyi.

2016. dec. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!