Hogy lehet a fényszórót beállítani házilag?
Kell egy vízszintes placc (nem csak majdnem, és nem hepehupás. Kell egy függőleges fal.
Fényszórómagasság állítást alaphelyzetbe állítod (legmagasabbra világít).
Megkérsz valakit hogy üljön a vezetőülésbe, mután koppig rááltál a falra.
Felkapcsolod a tompítottat.
A nagyon durva félretekergetést már ilyenkor ki lehet szuúrni, a sötét-világos határvonal legyen az izzó középvonalának magasságában, az a pont ahol a vonal megtörik kicsit felfelé, szintén essen az izzó középvonalába.
Ha ez megvan, vízszintes szigetelőszalag csíkkal jelöld meg ezt a vízszintes világos-sötét vonalat, és egy kis függőleges csíkkal azt, ahol a megtörik.
Állj hátrébb pár méterrel, amennyit a placc enged (nagyon fontos a vízszintesség és az egyenes hátragurulás).
Annyi centivel állítsd lejjebb a jelzéstől a világos-sötét határt, ahány métert hátragurultál. A töréspontnak a függőleges jelzés alatt kell maradnia.
Ha a távolsági fényszóró külön izzó, és külön lehet állítani, akkor a fényfolt közepére essen a jelzések metszéspontja, annyival eltoltva, amennyire a két lámpatest van egymástól (tompított és országúti).
Ha a ködfényszórót is van kedved beállítani, akkor úgy állítsd, hogy a ködfébyszóró fényfoltjának a teteje legyen ott, ahol a tompított alja van. Így biztos nem fog senki vakítani, viszont egy tejfölsűrűségű ködben is megvilágít annyit (6-8 méter), hogy lépésben tudsz haladni, és belátod a teljes féktávolságot magad előtt.
Zuhogó esőben a tompítottal nem látszó kátyúk és tócsák is láthatóvá válnak az így beállított ködfényszóróval.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!