Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki rakott már át donor...

Valaki rakott már át donor autóról homlokfalat, úgy hogy nem szedte ki a motort?

Figyelt kérdés
Elvittem szerelőhöz, elvállalta a Suzuki Swift típusú 1994 évjáratú kocsimat, amivel ütköztem. Elméletileg homlokfal csere lenne. Vettem egy donorautót arról kellene átrakni, de nem csinálta meg vagy fél évig. Most elhoztam. Egyik ismerősömmel csinálnám, aki tud hegeszteni stb. Valakinek bármi tapasztalata van ezzel kapcsolatban, és leírná megköszönném! Mire érdemes figyelni, mit hogy érdemes csinálni. Lámpákat ilyesmiket muszáj kiszedni, mert megrongálódhatnak, vagy van olyan rész ahol vágom akkor nem lesz gond?! Köszönöm.

2016. nov. 18. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért kellene kiszedni a motort egy homlokfal vagy zárhíd cseréhez? A motort általában csak akkor kell kiszedni, ha doblemezt és nyúlványt is cserélnek. A homlokfalról le kell mindent szedni, lökhárító, lámpák, díszrács, hűtő, zár, sallangok.. a motort meg letakarni valamivel és mehet a móka. A cserénél nem vágni szokták, hanem lefurkálják a ponthegesztéseket mindenhol, leveszik a régit és az újat vagy bontottat ugyanúgy pontokban hegesztik vissza Co-val. Természetesen az újat előbb kifurkálják a hegesztések helyein.
2016. nov. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyit még, hogy általában a két első sárvédőt is le kell szedni és mivel itt donor autóról van szó, arról is úgy kell lefurkálni az elemet. Így elméletileg pont ugyanoda fognak kerülni a ponthegesztések, adni fogják a méretet, kivéve, ha sérülés miatt lesz a csere.
2016. nov. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Megtörtént :)
2016. nov. 22. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!