Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi ez a kelepelő hang a...

Mi ez a kelepelő hang a motorból? Normális, vagy cask nekem fura? 1.6 szívóbenzin vw motor. https://www.youtube.com/watch? V=htjHhJ-2VMw&feature=youtu. Be

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
A link nem jó.
2016. nov. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2016. nov. 14. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Motor fordulatszámtől függ: Hidrotőke?


Motor fordulattól független: Tankszellőztető szelep?

2016. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Passzolom. Most mentem vel 54 kmt haza értem,mondom meghallgatom. Ez lett a vége.... hidrotőke csere kb mennyi egy szervízben átlagárat nézve? Ebbe a motorban. 4 hengeres 8 szelepes...
2016. nov. 14. 21:30
 5/8 anonim ***** válasza:

nem feltétlenül rossz mind.

Az alacsony olajnyomás miatt is lehet.

Szerintem darabja 5E - 10E tipusfüggő.

2016. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezta kérdést is én raktam fel...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__822..



Leeht a kettő között a hidrotőke ,meg a kopogás között? meg a Tankszellőztető szelep?

2016. nov. 14. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos nézd.

Nem vethető össze egy autószerelőáltal evégzett átvizsgálás egy jutubra feltöltött telefonnal felvett hanganyag, és néhány unatkozó netező kuruzslásával.

Abban a kocsiban csattoghatnak a feszítőgörgőktől kezdve a hajtókarcsapágyakon át a hidrotőkén keresztül, az égvilágon minden. A korral együtt jönnek az ilyen hibák, amiket vagy meg lehet könnyen javítani, vagy nem érdemes.

Az olajjal kapcsolatban pedig annyit, hogy egy megfelelő motornál olajcserekor a min és a max közé töltöd, és igyekszel is ott tartani.

Ha némi olajat megeszik, nem mondom, hogy nem baj, de élhető, ha már literek tűnnek el, akkor a az a motor hibás. A hiba lehet bagatel(leeresztő csavar tömítés) és lehet iszonyat gáz is, pl egy szétégett hengerfej, ilyenkor már jobb a javításra szánt pénzt egy új motorba, sőt még inkább egy újabb kocsiba fektetni.

Először is találni kell egy jó szerelőt, még ha drága akkor is. Legalább nyugtasson meg, vagy adjon valami támpontot ami kedvezően befolyásolja a hosszútávú terveidet.

2016. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
105 rongyom van az egészre. ebből szeretné memgúszni,de jobb lenne a feléből is... :) köszi a választ egyébként. elküldtem az audi bp központjában dolgozó havernak a videót,ő is hidrotőkét említett egyből. remélem,csak ez a kínja....De gondolom én laikusként,ha nagy baj lenne sokkal hangosabb lenne menetközben is nem? Ott emgy egyáltalán nem hallom... az olaj,nem csöpög,nem füstöl kéken,a hűtővíz nem fogyott,nem keveredett olajjal. Tehát a hengerfej kilőve.....
2016. nov. 14. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!