Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50 000 ft-ból fennt lehet...

50 000 ft-ból fennt lehet tartani egy nagyobb személygépkocsit? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Első autom lesz és érdekelne hogy milyen kategoriát választhatnék!Légyszíves olyanok irjanak akiknek valoban van autojuk és tudják milyen költségekkel jár fent tartani!Pl mennyi ccm férhet ebbe bele.Konkrétan egy 3200 ccm-es dízelt tervezek ugyhogy fontos a válaszotok!!!!Köszönöm!
2010. ápr. 28. 17:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

havi 50 ezerből fent lehet tartani igen, ha nem számolsz az esetleges hibákkal...

ha te nevedre lesz, és ugye első kocsid, tehát 0 bónusz, tetemes összeget fizethetsz negyedévente kötelező biztosításra.....(viszonyításképp: ismerős vett egy 1.3 as fiestát, és negyedévente 27000 ft ot fizet rá....szintén 0 bónuszos, fiatal friss jogsis)

Vannak neten kötelező kalkulátorok, nézz utána....

ehhez még jön a súlyadó, (nem lehet könnyű a gép ha 3.2 es moci hajtja), meg a műszaki...

de ez minden kocsinál így van, csak olcsóbb, ha:

-minél kevesebb a köbcenti

-minél nagyobb a bónuszod

-minél régebbi kocsit veszel


Tankolás terén egy 3.2 es dízel elvileg beéri 8 liter gázolajjal de 10 nél semmi esetre sem eszik többet /100km....

De talpadtól, város/országút/autópálya, ill. rakottságtól függ..

Azt nem írtad hogy kisteherautót, vagy vmi. haszonjárművet veszel-e, mert azokra másképp van ez a biztosítós ügy, de abban nem vagyok jártas.


De havi 50-ből tuti fenntartod, hacsak nem vmi motorikusan xar, és szétrohadt karosszériásat veszel, mert akkor mindig lesz rajta javítanivaló....

2010. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Már nem súlyadó van,hanem teljesítményadó.Amit az autó teljesítménye után állapítanak meg!3200cm3-es autónak tuti lesz vagy 30-40 ezer évente díj.Attól is függ,hogy milyen évjáratú autót szeretnél venni.Én semmiképp nem ajánlanék ekkora autót egy kezdő vezetőnek.Szerintem kisebb autóval kezdj,mert úgy tanulsz meg igazán vezetni.És ezzel nem azt akarom mondani,hogy nem tudsz vezetni,hanem minden az autóval járó kötelezettségeket,kell először megtanulnod!
2010. ápr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
3200cm3 te hallod hüle vagy ha megakarsz halni friss jogsisan
2010. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
3200-as motorral nem évente lessz 30-40e a biztosítás hanem NEGYEDÉVENTE LESSZ 60-70e FT ! És akkor még a benzint/gázoljat nem is raktál bele.Meg hát az átírás is lessz vagy 100e Ft , nemtom h mennyi lovas de ha ilyen 180 körül van (gondolom van annyi) akkor arra még rájön a luxusadó is.Vegyél inkább vmi 1.6-os kisebb autót azzal is lehet száguldozni , gondolom úgyis arra kell....
2010. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:)Ki írta hogy friss jogsim van?Mondom első autom lenne!Nem kevés km-t levezettem céges autoval!Utolsó válaszolónak írnám hogy nem száguldozni kell hanem dolgozni járni amibe lehet pakolni a kilométereket!!Egy masszív ami stabil, kényelmes és nem pörgi szét magát mint az egy 1.6 osok,amik teljesen jok,de ha gyorsulgatni kéne olyat vennék!Nos a főnökömnek a Pappas autónál van törzs vásárlói kedvezménye(Mercedes Vito(k) céges auto) és segít nekem a vásárlásban.Szinte feláron(új Suzuki árában) néztünk egy Mercedes e320 cdi-t(2004) amiben valos 117 ezer km van és a pappas auto az nem piskota!!Taxisokat is meglehet kérdezni ismerik!Főnököm is ott vette az ml 320 cdi-t feláron és ő a 2 tonnás kasztnival jár 9 literből,de neki nehéz is a lába!Jah és mielőtt rosszra gondolnátok volt egy jo üzletem egy házzal amit sikerült eladni kis összegért és ebből tudnám megvenni,de kalkulálni kell azzal a 60 ezerrel ugyan is ennyi marad meg havonta amit kocsira akarok költeni!Majd az első próbakörnél ha megtetszik lehet feljebb kerekítem azt a 60 000 et csak hogy fennt tudjam tartani,de egyenlőre kérdezősködöm,hátha valaki le tud beszélni a mercedesről.Többieknek köszönöm a segítséget!!
2010. ápr. 28. 20:16
 6/12 A kérdező kommentje:
A luxus adot lehet a fidesz eltörli,a gázolaj meg biztosítva van,természetesen nem 306 ft ért!
2010. ápr. 28. 20:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor itt kitudod számolni a biztosítást : [link]
2010. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
32 000 ft jött ki a legolcsobban negyed évre ha jol töltöttem ki! A Szülök Kunszállási lakhelyükre 24 000 ft ra jött ki.Lehetséges megérné oda bejelentkezni.Köszönöm a linket!
2010. ápr. 28. 20:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Én székesfehérvári vagyok szoval itt városban biztosan több lesz mint vidéken!
2010. ápr. 28. 20:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Háááát... Azért kel beírni a lakhelyet (úgytudom) mert ezzel azt nézi a program , h van-e annak a biztosíónak üzlete abban a városban ahol laksz.Igazából bárhova kötheted , de ha vmi baj van akkor át kell menned a másik városba a biztosító üzlébe.Ezt neked kell eldöntened , ha ez nekd így is megéri akkor megkötheted ott is.
2010. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!