Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyálló hígítása kell? Nem kell?

Fagyálló hígítása kell? Nem kell?

Figyelt kérdés

Adott egy 1.4 Ford focus mk1 autó(alu blokkos).

Vettem hozza egy Favorit G12 -35 fagyallót, de sajnos semmi érdemleges információ nincs rajta a hígítás menetéről, vagy hogy egyáltalán kell.



2016. nov. 8. 00:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Benzinkútnál megnézeted, hogy most milyen értéket mutat a hűtőfolyadék.

Mínusz 25 és mínusz 20 közé érdemes beállítani, az is túl van biztosítva.

A mínusz 35 fölösleges, bár baja nem lesz a járgánynak (vannak helyek, ahol előfordulhat extrém hideg (Kanada, Oroszország), ahol töményebb fagyállót használnak.

2016. nov. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapható a boltokban tömény fagyálló, amit neked kell higítani.

Valamint van készre kevert változat is, amit simán lehet egyből a hűtőrendszerbe tölteni.

Ha a tiédre nincs írva higítási arány, akkor az készre kevert termék. Annál is inkább, mert a -/35/fokos fagyállót nem érdemes tovább higítani. Öntsd bele úgy ahogy van, az autódba.

2016. nov. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt már nem kell keverni. -35 fokosra kell ugyanis keverni a koncentrátumot ami pl -72 fokos, de ez rá is van írva a flakonjára. Tényleg.. elolvastad azt egyáltalán? Dehogy is..
2016. nov. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Félreértések elkerülése végett nem azért kell -35 fokos fagyálló mert a -25-ös belefagyna, hanem mert abban a töménységben működik megfelelően a fagyálló, vagyis a benne lévő inhibitor stb, akkor fejti mi optimálisan a hatását. Elmegy az autó a -25-össel is, csak kicsit hamarabb fog kilyukadni a hűtő vagy a fűtő radiátor, ha soha nem cserélik a folyadékot.
2016. nov. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. nov. 8. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:
én is ugy gondolom azért keverik-35 -re mert az ugy jó,én a 35-t nem szoktam higitani ezért
2016. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!