Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Orion '91 Benzin 1.6...

Ford Orion '91 Benzin 1.6 váltóján hol lehet állítani?

Figyelt kérdés
Nehezen szedi az ötödiket nyomni kell mint állat, úgymond túlnyomni. Nem sokat futott az autó nem hinném hogy rommá van kopva hisz a többi fokozatot szépen szedi és az ötöt használjuk legkevesebbet.
2010. ápr. 26. 02:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Én még így nem is hallottam sebváltó gondot leírni,ahogy te leírtad :ötödiket úgymond túlnyomni .

Egyébként nem lehet a váltón állítani kívülről semmit,de szétszedés után bármely kopott alkatrészét lehet cserélni.

2010. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a túlnyomnit úgy értem hogy van egy olyan érzésed mintha végállásban lenne elől de még akkor sem vette be. És ezen is túl kell nyomni.
2010. ápr. 26. 08:22
 3/3 A kérdező kommentje:

No emberek, hátha ez segítség valakinek leírom a megoldást:


Alul az autó alatt van egy a váltó kart és a váltó csonkot összekötő rúd. Elöl a valtóból kijövő csokon ami egy gumi harmonika véd, bilinccsel rögzített a váltórúd, ez a bilincs fellazítása után ezmozgatható, ezzel a rúd hossza állítható. Ennek beállításával lehet kiküszöbilni azt a problémát ha maga a váltó kar már végállásban van, de még mindig nem vette be az adott fokozatot és túl kell tolni. Legcélszerűbb a 4. fokozathoz állítani mert akkor a rugók fesztelen állapotban vannak.

2010. ápr. 28. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!