Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó irányváltáskor...

Automata váltó irányváltáskor megrántja az autót, és néha nagyobbat vált mint eddig. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2016. okt. 13. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az automata váltó rendetlenkedik,akkor azonnal szakértőhöz kell vinni,mert ha hamar felismerik a gondot,akkor akár egy nagyságrenddel is olcsóbban meg lehet úszni.


[link]

2016. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez az elektronika hibája.
2016. okt. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőkerekes az automatád? Ha irányváltáskor ránt vagy néha mintha nem hajtana kitekert kormánnyal, akkor az általában a belső differenciálmű hibája szokott lenni.

Az annyira bent van, ahhoz tényleg szét kell borítani a váltót teljesen, szal otthon felejtős.

2016. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi. Ez előfordul akkor is, ha semmi baja a váltónak.

Ugyanis az olajos váltónak(is) lelke van. Tehát ha mondjuk tolatni akarsz előremenetből, akkor nem elég állókerékre fékezni, hanem tanácsos egy-két másodpercet várni a kar R-be tolásával. Nekem sok automatám volt(van is) de bizony ha kapkodtam, akkor nagyot ütött/rántott bármelyik is, ha nem tisztelettudóan bántam vele..

Soha nem vittem még szerelőhöz ezzel a jelenséggel automatás kocsit.

Amikor reggel a hideg váltót teszed D-be, akkor is ránt egyet...


Nem véletlenül van az, hogy csak a féket nyomva lehet indítani, és váltani indításkor...sőt, amíg a hűtővíz nem melegíti fel a váltót, addig nem is vált, csak 3-asig..(télen 2-esig)


ne szaladj még szerelőhöz, hanem olvasd el a kezelési könyvet. Minden (olajos)automatánál erre felhívják a figyelmet.

2016. okt. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Merci?
2016. okt. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!