Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autórádióm magától kikapcso...

Az autórádióm magától kikapcsol pár perc zene/rádióhallgatás után, pedig eddig működött. Mi a baja? Blaupunkt Manchester 110

Figyelt kérdés

2 hete lett beszerelve és eddig semmi baja nem volt, ma vettem észre a jelenséget. Először a hidegre gyanakodtam, mivel a kocsi éjszaka kint állt, de miután nem ez volt az előző éjszakája kint és csak ma nem kezdett el nem működni, illetve most nappal, amikor már melegebb lett, szintén nem működött, így elvetettem ezt az okot.


Mindössze pár percig marad bekapcsolva, utána magától kikapcsol. Olyan is van, hogy bekapcsolom és pár másodperc múlva már kapcsol is ki.


Remélem, nem a rádió halt meg, hanem valami érintkezési hiba. Illetve látom a hátulján, hogy van benne egy biztosíték /hogy más autórádióban van-e, azt nem tudom, ebben van/, még arra tippelek, hogy azt cserélni kéne.



2016. okt. 8. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam hasonló jelenséget. Ott az volt a baj, hogy a rádió tápjait felcserélték, vagyis az állandó tápot a gyújtás+/acc szállal, ez utóbbi meg nem bírta megtáplálni eléggé a rádiót ezért egy másodpercre ha hajlandó volt bekapcsolni. Először próbáld meg a piros vezetéket a sárgával felcserélni, vagy mindkettőt az autóból jövő pirosba dugni. Ha nem válik be akkor jobban bele kell merülni, mert akkor az egész nem jól van bekötve. Az is lehet, hogy a testje nem jó.
2016. okt. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Úgy néz ki, elég ritka probléma ez, ha csak egy választ kaptam. :) Megpróbálom, amit mondtál, bár lehet, hogy elviszem a szerelőhöz újra, aki bekötötte, az lesz a biztos.


Amúgy az fura, hogy 2 hétig simán ment rosszul bekötve is. :/

2016. okt. 9. 11:34
 3/3 anonim ***** válasza:

"Amúgy az fura, hogy 2 hétig simán ment rosszul bekötve is. :/"


Annál az esetnél amit meséltem ott is valami hasonló volt: évekig jártak úgy vele, aztán egyszercsak "rájött" a rádió, hogy neki ez így nem jó XD Az elektromosság tud érdekes dolgokat produkálni néha :)


1-es voltam.

2016. okt. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!