Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pickup nagyrészt városi...

Pickup nagyrészt városi használatra?

Figyelt kérdés
Hogy bírná a dizel? Felejtős?
2016. szept. 26. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Elbírná úgy ahogy, mert jó motorok vannak ezekben (legalábbis az Isuzu, Nissan, Toyota, Mitsubishikben). De ha a plató soha nem lesz megpakolva, meg csak városban használnád, akkor ne pick-up-ot vegyél már..
2016. szept. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Városba tényleg öngól a pickup, már ha nem azért veszed hogy megfélemlítsd a kisebb autókban utazókat. A "kényelmük" borzalmas, a helykínálatuk a külső méretekhez képest nem túl bőkezű. A dízel az bírja, úgy ahogy, de benzines cégautót úgyse veszel, nem igaz?!
2016. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pont a plató miatt kell, esetleg levehető dobozos. Szerszámok, anyagok szállítása. Sok mindent meglehetne oldani fuvaros nélkül. Vannak olyan építési területek, amik szenvedősek sima autóval vagy távolabb kell lepakolni, mégha nem is sokszor van ilyen, akkor is könnyedén megtudnánk oldani és nem megy el az idő a kézi hordással. A belső kényelem nem számít. Régebbi, egyszerű, de jól kihasználható pickupokban gondolkozunk. Pl. Toyota Hilux, Opel Campo, Nissan Navara, Mazda B 2500.

Csak ugye dizel autókkal kapcsolatban mindig azt szokták mondani, hogy nem igazán bírja a városi használatot, inkább hosszútávra jó. Ezért is merült fel a kérdés, hogy emiatt nem lenne rossz választás mégis?

2016. szept. 27. 10:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Régi dízelekkel nemigen van gond, az bírja a várost. Mondod hogy ritkán van olyan helyzet amit nem tudsz megoldani (gyorsan). Na most azt is számításba kellene venned hogy hány olyan helyzet (lenne) ahol meg a pickup nem jó (pl. parkolás) és aszerint dönteni, hogy melyik adódik gyakrabban.
2016. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha munkára kell, akkor szuper választás. Szerintem jobb mint egy zárt furgon. Pickupra fel lehet dobni egy raklapnyi cementet (1 tonna), és meg sem kottyan neki, simán bírja a súlyt. Vagy vontatni is bármit lehet vele.
2016. szept. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát nem nagyon tudok olyan szituációt, hogy a pickup ne lenne jó. Parkolásnál szerintem nem foglal nagyobb helyet egy furgonnál. Viszont ugyanúgy parkolásnál vele lehet veszettebb helyeken is. Láttam olyat, hogy beállt ferdén, félig egy füves árokban volt, mert máshol már nem lett volna hely. Ha viszont ott egy furgonnal akart volna valaki parkolni, akkor nem tudott volna már sehol. Illetve olyat is láttam már, hogy télen nagyon csúszós úton két település között mindenki óvatosan araszolgatott és egy picup meg a szántás szélén vígan elment mellettünk. Ahogy az utolsó is írta, hihetetlen módon lehet terhelni is. Egyedül a dízel motorról nem tudtam, hogy megfelelő lesz vagy nem. De így akkor már nyugodt vagyok. Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 30. 17:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!