Lehet rendőrségi ügy egy közúton videóval rögzített szabálytalanságról?
A Gestapo ma is könnyen boldogulna nálunk. Ez egy rendszeresen visszatérő kérdés, gyanúm szerint ugyanattól. harmadik félként semmiképpen nem tehetsz feljelentést. A fedélzeti kamera használata nem szabályozott. Képét közzétenni nem szabad. Baleset esetén a felvétel becsatolható, mint bizonyíték, de koránt sem biztos, hogy értékelhetőnek találják.
Az út széléről videózót, majd a felvétellel rendőrségre szaladót hitvány embernek tartom, még akkor is, ha semmi módon nem támogatom a bűnt, szabálytalanságot.
Ha véletlenül balesetet sikerül fotóznod, azzal ugyanaz a helyzet, mint az említett fedélzeti kamerával.
Ha érintett vagy a balesetben akkor biztosan. Ha csak bámészkodó vagy csak akkor lehet érdekes egy felvétel ha odamegy hozzád a rendőr és mint szemtanút kérdez ki.
Ez az egész értelmetlen. Egy szabálysértést hogy rögzítesz azonnal? Mire előkapod a telefont és bekapcsolod a kamerát már lezajlottak az események. Akkor mit veszel fel?
Vagy olyanra gondolsz amikor pakolásos szabálysértést szoktak fényképezni és beküldeni az origónak meg indexnek a mindenen felháborodók?
Most olvastam mi volt mert egyszerre küldtük be a választ.
Ha te indexeltél már az előzés előtt is akkor igazad van. Vegyél egy kamerát az autóba és ilyen vitás ügyeknél meg tudod majd mutatni a másiknak hogy történt.
Értem! A gestapós megjegyzést azért tettem, mert vannak, akik élvezetből videóznának a kérdéseik alapján.
Ha írtad volna már a zöldben a szitut, másképpen reagálok.
Nem sokat érne a pofa a videójával akkor sem, ha rendőr. Ha jól értem, nem esemény közben videózott, hanem utána. Amennyiben menet közben is, akkor is kérdéses, mire megy vele. Gondolom, nem 360°-ban van kamerázva a kocsija. Amikor te mögötte vagy, akkor hiába néz előre a kamera, eldönteni nem lehet a felvételről, ki kezdett előzni korábban.
Az sem valószínű, hogy gyorshajtásért az alapján büntetnének. Ha nem olyan kamerája van, ami zárt rendszerű, hitelesített GPS-szel ellátott, akkor az ő sebességét sem lehet tudni pontosan. Amikor te már látszol a képen, akkor is csak hozzá képest, vagy a tereptárgyakhoz képest lehetne viszonyítani, s kiszámolni a sebességed. És ha ez megvan, akkor megvágnak 30 ezerre? Többe kerül a szakértő.
annyit tennék, hozzá, hogy az előzés abban az (egyik) esetben tilos ha
idézem:
"az előzni kívánó jármű előzését más jármű nem kezdte meg;"
az irányjelzés pedig nem számít előzésnek.
megkezdett előzésnek az számít ha kihúzódott az előzendő jármű mellé, és olyannyira megközelítette azt, hogy annak a hirtelen irányváltoztatása már zavarná.
tehát az, ha pl. valaki a követési távolságon belülre megközelíti majd hirtelen kivág - szabálytalan - előzésbe és esélyt se ad hogy a másik reagáljon, nem mentesít.
azt nem tudjuk, hogyan csináltad.
az irányjelzés akkor számít, ha az előttünk menő jelzett. ebben az esetben valóban tilossá válik az előzés - elkezdése. de a fent leírt módon megkezdett előzés befejezhető, akkor is ha közben elkezd indexelni.
gyorshajtás esetén az a kérdés merül fel, hogy az előzöttnek volt e lehetősége Téged észrevennie.
De ezt nem az egyik résztvevő vagy kívül álló fél dönti el, hanem szakértő.
Baleset esetén ez megtörténik - akár a rendelkezésre álló fotók segítségével is.
De jól írta aki írta, ha nincs baleset nem fognak szakértőt bevonni egy fotó alapján amin pl. nem látszik ki indexelt, ki mikor húzódott ki hova, stb.
Felesleges fontoskodás lenne.
Én is rögzítek néha de csak arra az esetre ha kellemetlenség érne személyesen. Mások szabálytalankodása hidegen hagy. Ha nem zavar vele akkor mi közöm hozzá? Vagy ha bűncselekmény történik akkor még talán bemutatnám vagy elküldeném névtelenül a felvételt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!