Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt forgalmival is kérhetek...

Nagy I Imre kérdése:

Lejárt forgalmival is kérhetek új motorszámot, azonos motorkódú cserénél?

Figyelt kérdés

Üdv!

Fél éve lejárt a műszaki, minden fizetve van.

Nincs kivonatva, rendszám is megvan. De motorcserés a gépkocsim. Típus azonos motor van benne. Nincs kimaratva és csiszolva sem.

Kérdésem az lenne, okmányirodában így is kérhetek új forgalmit és törzskönyvet ha bemutatom a motorról a számlát és a szerelőtől kapott számlát, hogy nem érvényes a forgalmi?

Esetleg be kellene mutatni a gépet NKH?

El szeretném adni, nem szeretném műszakira vinni, és így eredetiség vizsgán megbukok gondolom.

Köszönöm!



2016. szept. 4. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg nincs műszaki vizsgája, addig nem állítanak ki új forgalmi engedélyt. Cserébe már nincs az új forgalmikban motorszám és talán már az eredetiség vizsgálaton se foglalkoznak vele. Az én forgalmimban is csak motorkód szerepel. Amúgy se kell motorcserénél NKH szemle.
2016. szept. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

Munkásautó volt, hibásan vettem, belém is csúsztak motorral. Annyit kellene rá költenem amennyiért veszek már jobbat, fiatalabbat.

Ez tovább csökkenti az értékét, hogy nincs bent az új motorszám. Sajnos eredetiség vizsgálaton szinte biztos, hogy ránéznek a motorszámra. Akkor sakk matt. Kivonatom aztán megy alkatrésznek.

Köszi még1x!

2016. szept. 4. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!