Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóról motort bikázni?

Autóról motort bikázni?

Figyelt kérdés
Olvastam több cikket is a bikázással kapcsolatban viszont abban nem mindegyik értett egyet, hogy az akkumlátornak hasonlónak kell e lennie. Itt az oldalon egy ilyen kérdést találtam két évvel ezelőttre ott azt írta valaki, hogy nem ártana a motornak. Azokat a szabályokat amiket meg írtak a bikázáshoz sajnos egyik helyen sem magyarázták meg így nem tudtam eldönteni, hogy nem ártana e a motornak/akkunak ha az autóról bikáznám be.

2016. szept. 4. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha azonos feszültségűek(gyárilag) akkor lehet. Ha nagyon biztosra akarsz menni, akkor egy vékonyabb vezetékkel bikázz. A motornak nem kell sok, hogy beinduljon, még ha Harley, akkor sem.


A Polaritásra nagyon ügyelj. Pluszt a pluszhoz, akkor nem lesz baj. Úgy a legbiztosabb az indítás, ha a motor aksijáról leveszed azt, amelyik nem a test(általában pozitív)


a bikavezeték egyik pólusát a kocsi aksijára, a másikat a mocira, aztán a másik vezetékvéget a másik pólusra, a szabdonálló vezetéket meg a leszedett motorvezetékre érinted, és indítasz...ha beindult, akkor egy pillanat alatt visszateheted a motor akksijára a saját saruját, az autójét meg lekaod..


előtte gondold át, mert mint tudod, minden fejben dől el..


csak ügyesen.

2016. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az akkuk kapacitásának eltéréséből semmilyen baj nem lehet, nem értem ezeket a riogatásokat. Ha polaritáshelyen kötöd akkor simán bikázhatsz. Max arra figyelj hogy a testeléshez inkább a blokkon vagy a vázon keress valami csavart, stb., ne az akksik negatívját kösd össze. Motornál könnyebb sajnos zárlatot okozni, mert általában nehezebb hozzáférni a polusokhoz mint az autók esetében, erre nagyon ügyelj!
2016. szept. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*polaritáshelyesen
2016. szept. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. szept. 4. 10:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!