Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni, nem...

Most tanulok vezetni, nem megy a sebességtartás (? )

Figyelt kérdés
Kimentünk forgalomba, és mondta,hogy menjek 30-al. Oké, először felgyorsítottam 30-ig, utána az utat néztem,és mondta az oktató,hogy ne ilyen gyorsan...ránéztem az órára és 40 volt már. :( Pedig én úgy éreztem,hogy ugyanott tartom a lábamat a gázon. Ez mitől lehet? Hogy tudnék rá figyelni? előre félek mi lesz az autópályán :(

2016. aug. 19. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Erről szól a tanfolyam. Ne a pedál állására figyelj, a forgalomra. Kicsi gyakorlattal látni fogod, ha az autó gyorsul.

Mi azt tanultunk, hogy a szemünk így jár:

Előre, bal tükör, előre, fenti tükör, előre, jobb tükör, előre műszerfal, előre, bal tükör...


Szerintem ez tarthatatlan (csak az oktató autójában csináltam így, fejfájással szálltam ki), de talán segít

2016. aug. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Dehogy tarthatatlan. Egy normélis vezető folyamatosan figyeli az utat, és a három tükröt. Mindig pontosan képben van, mi van előtte, mögötte és körülötte. A műszerfal már kihagyható, mert a motorhangból már elég jól tudja az ember, hogy nem megy-e túl gyorsan (ehhez azért kell egy kis megszokás).

Aki nem így csinálja, az a tipikus lassú ámokfutó, szépen lassan elautókázik a legnagyobb csúcsforgalomban is úgy, mintha egyedül lenne az úton. (néhai kalapos skodás bácsi, kispolszkis néni, jellemzően Suzukiban vagy Matizban)

2016. aug. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Inkább legyen 30-as táblánál a sebesség 25 mint ,hogy 30-ra akard belőni és 32-35-re menj és a vizsgabiztos megkérjen hogy állj félre
2016. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyébként rápillanthatsz a sebességmérőre is alkalmanként, nincs abban semmi. Így megszokod azt, hogy milyen pedálállásnál, milyen látható sebességnél mekkora a tényleges, és egyre kevesebbet kell nézned.

Legalábbis én már 14 éve így vezetek, nagyon gyakran ránézek a mérőre egy pillanatra, hogy lássam, mennyivel megyek.

2016. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát én így mentem: Előre, fenti tükör, előre, bal tükör,előre :D 4.-ben voltam azt hiszem, semmi motorhang nem volt :( utána próbáltam figyelni a sebességmérőt, de amikor 25 volt, akkor nyomtam egy kicsit a gázpedálon, és utána már 35 lett...olyan ideges voltam basszus
2016. aug. 19. 09:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezért gyakoroltok, hogy legyen rutinod ebben is. Meg kell szokni, hogy mennyire kell nyomni a pedált, például hogy a "kicsit ráléptem" az nem azt jelenti, hogy 5 centit lenyomod. A vezetés kicsit olyan, mint a tánc. Rögzülniük kell benned a finom mozdulatoknak, hozzá kell szoknia a lábadnak is az autóhoz. Nem nehéz, csak idő kell hozzá. Egyébként szerintem sokkal többet kellene gyakorolnia a tanulóvezetőknek zárt pályán, mielőtt közútra engedik őket... A finom mozdulatok megtanulásáról csak annyit, hogy ez akkor tudatosul igazán az emberben, amikor először megpróbál jobb helyett bal lábbal fékezni, és mivel a bal láb a kuplunghoz van szokva, akkorát fékez, hogy kifejeli a szélvédőt.
2016. aug. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy zárt pályán szépen ment a finom gázadás, mivel a "garázskapuba" (6 bólya) beállás elsőre ment, jobbra előre és jobbra hátra is. És nem kapkodtam :D de még csak a 2. órán vagyok túl, remélem már az 5.-en szépen fog menni :D
2016. aug. 19. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert kell a tukroket bamulni ide oda. Foleg kezdo vezetokneknek bonyolitjak a helyzetet ilyen hulyesegekkel. Ezzel csak a forgalom tobbi tagjat figyeled, akik nem biztos hogy ugyanugy betartjak a sebessegkorlatot. Inkabb menj kisebb sebessegben, pl 3-asban varosban. Igy nem kell jatszanod a gazpedallal ha kis emelkedo jon, mert a nyomatek birni fogja. Kevesebbet kell nezned igy a km orat.
2016. aug. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha 2 órán vagy túl, akkor ne aggódj. Nekem nem volt ilyen gondom, lefulladni sem fulladtam le, csak egyszer, kb a 8-10. órán egy piroslámpás elindulásnál. Hú, de cikinek éreztem, mert addig nem volt komolyabb hibám. Nem kell ráparázni, csak élvezd a vezetést, meg figyelj oda. Az oktatón is sok múlik, hogy mennyire tanít jól. Amúgy autópályán nagyobb tempónál sokkal könnyebb egyenletes tempóban menni, mert nem úgy gyorsul az autó, mint ha 30-cal mennél.
2016. aug. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat! :D Oktató nagyon rendes, csak öregecske már, és van,amikor nyomja a gázt, közbe meg nézi a füzetét, és jön a kereszteződés... én meg kénytelen vagyok kuplungot benyomni,hogy felpörögjön a motor és akkor leveszi a lábát.
2016. aug. 19. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!