Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem típusazonos motorcsere...

Nem típusazonos motorcsere hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy vw polo classic 1.9 sdi.

3 éve a tulajdonomba van,megszerettem mert keveset látok ahol lako. Manapság mindenki passatot vagy golf 4-et vesz, én ezért szeretném megépiteni a sajátomat.

Tdi motort tennék bele abbol is afn-t tehát

mi lenne a menete, mennyibe kerülne?!

Elöre is köszönöm az értelmes válaszokat! :)

Negativ emberek görgessenek tovább !


2016. aug. 11. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy ma hogyan zajlik, azt pontosan nem tudom, de azt el tudom mondani, hogy kb. 10 éve milyen volt.

Egy 90-es Passat-ba szerettünk volna a gyári 1.6-os helyett egy 2.0 literes motort belerakni. Sikerült is szerezni egyet, egy másik típusú VW-ből. Ezután már csak a papírok kellettek volna. Mint kiderült nem lehet csak otthon belerakni, hanem először kérvényezni kell a motorcserét. Ennek az ára 15 ezer Forint körül volt (sokaknak értelmetlenül nem is adtak engedélyt akkoriban). Utána egy olyan emberhez kellett elvinni, aki ezt megcsinálhatja. Csak pár ilyen hely volt az országban. El is mentünk egyikőjükhöz. Ő a motorcserére 200 ezer Forint körüli összeget mondott, de hogy bele lehessen rakni még meg is kellene neki terveznie az egészet (pedig teljes mértékben megegyezett a két motor, otthoni szinten pár óra lett volna a cseréje). A tervezésre a csere összegének közel másfélszeresét mondta! Elég nagy kicseszés, hogy egy 200 ezer Forintos motort, hogy be lehessen rakni még közel fél milliót ki kell fizetni. Végülis a sztori vége az lett, hogy bekerült a motor, de nem lett beírva semmi, egyszóval ez szabályszegésnek minősült.

Remélem most már változott a helyzet, én is kíváncsi vagyok rá, hogy most hogyan zajlik egy ilyen.

Bízom benne, hogy érkezik a kérdésre értelmes válasz :)

2016. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Énis remélem érkezik több válasz.
2016. aug. 12. 09:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!