Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3 xenon egyszer ég...

Oroszka2222 kérdése:

Mazda 3 xenon egyszer ég egyszer nem, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Hellósztok Nem régiben vettem egy xenonal szerelt mazda 3-at így nem vagyok otthon a xenon világítás terén. Egy olyan problémám lenne hogy az egyik napról a másikra az anyós oldal felőli xenon nem világított. Kicseréltem az izzókat mind a 2-őt fel is kapcsolt de amint lekapcsolom és vissza (30 s-1 perc) ismét nem kapcsol fel. Lekapcsolom utána megint fel és ég, és így tovább. Van amikor elsőre is ég van amikor csak 6-7 próba után. A segítségetekre lenne szükségem hogy mi lehet a baja?

2016. aug. 4. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én észrevettem hogy sokan keverik a tényleges xenont a xenon utánzatú normál H7 és társai izzókkal. Én is 2 éve vettem egy G Astrát ahol az eladó 50 es férfi annyira magyarázta hogy miket csináltatott meg rajta mint ha annyira értene hozzá. Nálam is mondta a xenont így meg úgy de levettem hogy nincs rajta se lámpa búra mosó mindennel amivel kéne, és amikor megnéztem az izzókat sima normál xenon utánzat H7 es izzót láttam aminek mutatta a dobozát és én magyaráztam el neki hogy őt vagy átverték vagy csak nem volt tisztába azzal mit vett az autójába.


De mindegy maradjunk nálad abban hogy a világítás ha tényleg xenon van benne akkor elnézésedet kérem. Én arra tippelek hogy az aljzat vagy annak csatlakozója kontakt hibás vagy valahol egy kis kábel rész megvan csúszva ami időnként érintkezik és adja az áramot de mivel írtad hogy fel-le kapcsolásnál jelentkeznek a problémák így arra tippelek hogy összetákolt fos az egész. Én azt mondom ha valahogy kitutod iktatni a xenon rendszert és normál izzót tudsz bele rakni azzal nézd meg hogyan viselkedik, ha ott is hibás akkor már beljebb kell keresni a hibát, én vezetékhibára tippelek, de azt sem tartom kizártnak hogy a kapcsolóval van gond. Bár érdekes hogy csak az egyikkel csinálja így én kábel hibára vagy csatlakozó hibára tippelek. Ha nagyon nem boldogulsz vele akkor keress fel egy autovillamossági szerelőt aki rámér az egészre hogy megtudja mi a hibája.

2016. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Trafó
2016. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt valaki ,nem hozzá értő kötötte be,csúnya más galibát is okozhat.Lehet ez a rendszer egy kitűnő márka,de a rossz bekötés még a motor elektronikát is megzavarhatja,és ez később más, a motorhoz köthető hibát is okozhat,de nem a motor elektronika hibásodott meg,csak a xenon bekötésével van baj,és ez okoz zavart.Keress a neten egy olyan céget ,aki ilyennel foglalkozik és nézesd át velük.Ők ezt a hibát is megoldják.
2016. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat.

Ez eredeti xenon d2s foglalattal.Egy mazda 3 2.0 gt-ről van szó gyári xenonal.

Plussz egy osram xenarc d2s 66040 volt benne így még biztosabb hogy xenon :)

Annyi észrevétel van még hogy a kis gömbe ami van nem átlátszó hanem szürke és a hátoldalán meg van feketedve. A másik pedig hogy elsőre felkapcsol aztán ha átkapcsolom automatára vagy lekapcsolom vissza nem kapcsol csak ha pihentetem egy kicsit .

2016. aug. 5. 01:11
 5/5 anonim ***** válasza:
A xenon nem szereti, ha kapcsolgatják. El tudom képzelni, hogy a gyári trafóban ez ellen van védelem, bár az már gyanús, hogy csak az egyik oldal csinálja. Ha hidegen elsőre bekapcsol, akkor nagy gond nem lehet, de ha mégis nagyon zavar, akkor trafócsere.
2016. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!