Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom, meg hogy a...

Honnan tudhatom, meg hogy a 2006-os Ford Fiesta, megy-e átalakítás nélkül e85 bioetanollal?

Figyelt kérdés
Most fele-fele arányban tankoltam bele e85 95-ös benzint, eddig nem volt gond vele igaz csak 30-40 km-et mentem. A motorja a 75 LE-s 1250 cm3-as motor változat. Van-e valakinek ezzel tapasztalata, hogy működik-e 100% bioetanollal, esetleg szükség van átalakításra, és ha igen milyen átalakítót ajánlotok, illetve milyen egyéb problémák léphetnek fel?
2010. ápr. 17. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen kell átalakító.

Egy elektromos cucc, kb 30-40e Ft ha jól emlékszem

Itt mindent mgetalálsz:

[link]

2010. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A valahol olvastam, hogy az autó elektronikája akár magától is utánna álítódhat a tiszta etanol üzemre, vagy pedig kézzel át lehet állítani a gyújtást.
2010. ápr. 17. 23:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Nem csak a gyújtás a problémás.


Etanolból az autó 15%-kal többet fogyaszt mint benzinből, ígyhát többletüzemanyagot kell juttatni a hengerekbe, hogy jó legyen az égés.


Régi autóknál és motoroknál ezt meg lehet oldani a karburátor állításával (akár otthon is)

De az újabb autók már injektorosak (1985-től kb) és azok elektromosak, tehát annál nemcsak csavargatok és jó lesz:D


Azért kell az átalakító, azt beszerelteted, majd az autó utasterében lesz 2 gombod, amiből választhatsz: Benzin vagy E85 és egy gombnyomásra átállítja az autód injektorát hogy azzal mehess amit éppen tudsz tankolni.

Ha bármi kérdésed van, írj! Vágom ezt az E85 témát, én is át akartam alakíttatni a családi kocsit, de anyám nem akarta.


15/F :D

2010. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak olvastam olyat, is hogy pl elég az autó computerét átállítani, mint a chip tuningnál, bár gondolom ennek az a hátránya, hogy nem lehet közte váltani? Illetve milyen márkájú átalakítót ajánlasz? Mert most hogy így túrtam utánna a netet az se mind1, hogy az milyen fajta és mennyi paramétert lehet állítani rajta, hogy tudjon menni is az autó, de keveset is fogyasszon, esetleg többet fogyasztva nagyobb teljesítményt érjen el.
2010. ápr. 18. 13:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Ismét én vagyok

Hát én a picit többet fogyaszt de erősebbet választanám :D

Egyébként amiről beszéltél, hogy árítják, mint a chiptuningnál, na ez majdnem ugyanaz, csak itt át tudsz váltani benzin és E85 között majd túrom még a netet aztán jelentkezem

2010. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most, keverve már 115-120 km alatt megette a negyed tank üzem anyagot, bár igaz én kissé meghúzatva szoktam vezetni, benzinből is olyan 7 liter körül fogyaszt, és 45 literes elvileg a tank.
2010. ápr. 20. 23:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki, nem próbálta meg átalakítani a Fiestáját bioetanolos üzemre (lehetőleg injektorosat)?
2010. jún. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!