Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 106-nál kormány...

Voldemorth kérdése:

Peugeot 106-nál kormány remegés, és kopogás hallatszik mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

#Peugeot-106
2016. júl. 17. 20:18
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Volt hasonló problémám.

Nálam "ütött" az egyik kerék, azaz nem volt jól kiegyensúlyozva. Végül kiderült, hogy a gumiabroncs hibás volt, tehát még nem is a centírózás ment el, hanem én hajtottam valahol rá egy járdaszegélyre, ami szálszakadást okozott, vagy valamilyen szerkezeti hibát a gumiabroncsban.


A kérdés, kis sebességnél is kopog (féltengely be is szokott reccsenni, különösen lassú és ki ívű fordulókban), vagy csak nagyobb sebességeknél?


Ha kis sebességnél is, akkor féltengely is lehet.

Ha nincs pénzed új féltengelyre érdemes körülnézni az autóbontókban egy használt után, ha szerencséd van töredék pénzért, még jó pár ezer kilométert elmész vele.


Kerékcsapágy is kopoghat.

De első körben én az első kerekek kiegyensúlyozását nézetném meg gumisnál.

2016. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az "ütött": rángatta a kormányt is (remegett)!


Érdekes tünete, pl. hogy gyorsítva erősödik, de lehet olyan sebesség, ahol pl. szinte eltűnik a kormány remegés, majd azt elhagyva még erősebben jelentkezik.

2016. júl. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők már sok mindent leírtak mi miatt lehet a remegés,A kopogás milyen hangú, nem mindegy.Mélyebb az féltengely és még alászedve recseghet is.A magas szilent,gömbfej,stabilizátor stb .A magasabb lengéscsillapító,torony csapágy.A kerékcsapágyak búgnak,ha recseg az már bent is zavaró,de előtte búgott.Ha árkot ugrattál,oda vágtad akkor közvetlen utána is már recseghet,de inkább darál.A kopogásnál és a többinél előbb ,vagy utóbb súlyos baleset lehet.A lehető leghamarabb át kell nézetni .Ez nem játék.
2016. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Gömbfej kimegy, kidőlhet a kerék is, előzőnek igaza van, láttam már kisautót kiborult kerékkel...


Ráadásul jó eséllyel olcsón megúszod, ha nem féltengely.

2016. júl. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kis és nagy sebességnél is elő jön de csak néha, ez nem állandó, olyan mintha a kormányrúd körül kopogna valami.

Kanyarodásnál semmi recsegés nincs.

2016. júl. 18. 21:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!