Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az hogy nem úgy...

Miért van az hogy nem úgy gyorsul a kocsim mint ezelőtt?

Figyelt kérdés

Automata váltós kocsiról van szó.Nem volt a gyorsulásával semmi baj addig amíg el nem vittük egy kipufogószerelőhöz aki a teljes kipufogót kicserélte


Onnastól kezdve két dolgot vettem észre:


1: Jobban kell nyomnom a gázpedált ahhoz hogy gyorsuljon


2: Eddig álló vagy lassú menetből ha jobban rányomtam a gázt akkor úgy ment mint a golyó,viszont most ha ilyet csinálok akkor csak annyit lehet hallani hogy küzködik és csak később gyorsul valamennyire. Ha viszont menet közben csinálok ilyet amikor már kb 30-al 40-el megyek akkor nincsen különösebb gond a gyorsulással de nem úgy gyorsul mint ezelőtt


A kipufogó csövet ha eldugaszolom akkor a motor nem áll le pedig elvileg le kéne hogy álljon,ráadásul alul a kocsi közepén lehet hallani hogy szelel a kipufogócső ha eldugaszolom hátul a kipufogócsövet


Tehát a kérdésem a következő: A szerelő cseszett el valamit vagy a sebességváltóval van a gond?Azt még mellékesen megjegyezném hogy a kocsim ezelőtt halk volt olyan szinten hogy ha elmentem valaki mögött akkor nem is hallotta meg,de most jóval hangosabb.Én arra tippelek hogy a szerelő rontott el valamit,meg ugye azt hallottam hogy így emiatt nőhet a fogyasztás és csökkenhet a teljesítmény


2016. júl. 12. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Tisztázni kell,hogy mi lett cserélve rajta,és az gyári, vagy után gyártott egy ismert,neves gyártótól,vagy Mekk maister fabrikálta? Itt inkább a dobokra gondolok.
2016. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, olvasom ,hogy minden cserélt.A lényeg,hogy milyet épített be helyettük?
2016. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olasz utángyártotatt,a legolcsóbbat rendelte meg a szerelő.Az autó Opel Astra 1.6 16V tehát gondolom inkább egy eredeti német fajtát kellett volna rendelni csak hát az jóval drágább viszont ha tényleg ez a baja akkor inkább befektetek egy ilyenre mert ez így nem jó....Bár hiába rendel gyárit ha szarul rakja fel.Megbántam már hogy elvittem hozzá csak nem akartam hogy útközben leszakadjon a kipufogócső
2016. júl. 12. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Több mint való ,hogy itta bibi.Egy névtelen ismeretlen olcsó jános fabrik.Van a gyárival megegyező,vagy olcsóbb jó minőségű is.Én is tudok csinálni csendes,de nem megy,vagy hangos kicsit megy,de alig dobot.A jó tervezésű a csendes jól megy,hangos ,de megy mint a diszó.Egy pici decibel növekedés jelentősen nem befolyásolhatná a teljesítményt.Ez egy tervezés nélküli kókány rendszer lehet.Érdeklődj egy,vagy több jól menő szervizben hogy milyet érdemes minőségben ,a te zsebedhez szabottan beszereltetni(Meg szeretném csináltatni.Milyen márkát javasolnak az autóhoz?Ára munkadíjjal?)Ezt meg inkább rá bízom a lelkiismeretedre hogy,hogyan szabadulsz meg tőle.
2016. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Az én kocsim egy nagyon csendes volt viszont úgy ment mintha ágyúból lőtték volna ki.Most meg hangosabb és ha jobban megnyomom a gázt akkor csak kínlódik de jelentősen nem gyorsul.Fájó szívvel nézem hogy mi lett belőle.Azért ezt mondhatta volna a szerelő.Mindegy oda többet biztosan nem megyek többet,ahogy csak tehetem megszabadulok ettől a vacak kipufogótól,nem akarom hogy feleslegesen terhelődjön a motor emiatt,mert egyébként így is jól gyorsul de jobban kell nyomni a gázt

2016. júl. 12. 23:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!