Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami iszonyatosan búgó hang...

Valami iszonyatosan búgó hang jön a motorból, mi lehet?

Figyelt kérdés

1.8 tddi focusról van szó és alapjáraton csöndes, kb 1500-2000 fordulat között szinte nem is hallani a motort.

De amint bemelegszik és kimegyek pályára vele, egy hosszabb útra, olyan hangosan búg hogy alig lehet elviselni.

Teszi ezt 2200-tól magasabb fordulaton.

Fokozattól függetlenül is csak ugye pálya tempóig meg tudom oldani, hogy felváltok és kisebb fordulaton megy a moci. De igazából ha megállok és úgy pörgetem akkor is hangos.

Még azt vettem észre hogy ha a légkondit bekapcsolom akkor csöndesebb, de van hogy nincs hatással a zajra.


2016. júl. 4. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet valamelyik ékszíj feszító,görgő.klíma csapágy.
2016. júl. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek hogy lehetne kideríteni melyik az?
2016. júl. 4. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Le kell venni az ékszíjakat.Vezérlés mikor volt cserélve?Azt is le lehetne venni és átforgatni a gőrgőket.
2016. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet nemsokat segit neked, de eszembe jutott,hogy anno volt egy zsigulim az csinált ilyet,/mintha egy rakéta porszivoban ültem volna/csináltunk rajta mindent a hang megmaradt,a végén kiderült,hogy az olajszürö okozta. csere után megszünt a hang,többet nem jött elö.Amugy kiváncsiságbol nézd meg a váltoban van e olaj,válto is tudd bugo hangot produkálni.
2016. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Ami volt cserélve: Váltóolaj, olaj, olajszűrő.. , ékszíj, vezérlés, vízpumpa, 2 féltengely.

Ékszíj levétel lehet a következő, a vezérlést nem nagyon szeretném megbolygatni, mert csere előtt-után se változott semmit a hang.

Váltóra is gyanakszom még én is, ott lehetséges valahogy tesztelni, hogy onnan jön e a hang?


Illetve mennyi lehet a munkadíja ezeknek a műveleteknek?

2016. júl. 5. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, kiderült hogy mi adta azt a hangot?
2017. okt. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nem igazán :S


de mivel nagyon olcsón fenntartható autó és kb 500e-ért lehetne eladni megtartom amig megy utána megy a roncstelepre :D

az előző benzinesemhez képest amennyit mentem már vele mióta megvan a teljes vételárát visszahozta a fogyasztáskülönbségen.

2017. okt. 28. 21:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg kiderült?
2021. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem , de eladtam a kocsit és vettem egy újat :D
2021. júl. 19. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Én más autóval küzdök így és szerelő sem tudja szóval király. Igen úgy könnyen megoldódik
2021. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!