Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik egy manuális klíma?

Hogy működik egy manuális klíma?

Figyelt kérdés
Ugye ott nem tudom a kívánt hőfokot állítani, csak a ventilátor fokozatát, az enyémben 1-től 4-ig lehet. Na most azzal spórolok, ha 1-esen megy, vagy csináljam azt, hogy 4-esre feltekerem, s a klímát ki-be kapcsolgatom?
2016. júl. 1. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Ez úgy működik, hogy ide-oda kell mozgatni.

[link]

2016. júl. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az Ignisben pl. a "hideg" sávban is van 5 fokozat a manuális klímánál, nem csak a ventilátor fordulata számít!

[link]

2016. júl. 1. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Utopsó nem tudja mire valók azok a kapcsolók. Egyébként bekapcsolod a klímát és a fokozatot oda állítod ami neked megfelelő. Amit írtál az marhaság hogy ki be kapcsolgatod a klimát.
2016. júl. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehúzod az ablakot.
2016. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
35 fokban például nekem állandóan 3-mas fokozaton kellett pörögjön.
2016. júl. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Manuális klímánál neked kell állítgatnod a befúvás irányát, a befúvott levegő hőmérsékletét és a befúvás irányát a komfortigényednek megfelelően.

Ha közben változnak a körülmények, pl hűl az idő, befelhősödik, stb, azt a rendszer nem érzékeli, mint egy automata klímánál, hanem neked kell kézzel, manuálisan visszább venni a hűtést, ventilációt. Mint ahogy azt sem tudja, hogy ha a napon álló felforrósodott autóba ülsz bele, akkor maximális hűtéssel induljon és ahogy hűl a benti levegő, úgy vegyen vissza a hűtés teljesítményéből. Kb ez a különbség a manuális és az automata között.


Ezt a ki-be kapcsolgatást én se értem... Szerintem ezzel nem tudsz spórolni, viszont elveszi a figyelmedet a vezetésről, másrészt nagyon kényelmetlen lesz, hogy egyszer hideget, egyszer meleget fúj a rendszer.

2016. júl. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#3-nak:

Az "Utopsó" is tudja, hogy mire valók ezek a kapcsolók!

Ugyanúgy tudod szabályozni -manuálisan- a hőfokot, mint a hűtőszekrényben a szabályzógombbal! :P

[link]

2016. júl. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, de maga a klíma ugyanannyit fogyaszt ha 1-esen van, mint 4-esen? Egyébként ez egy Suzuki Sx4. De mintha azt tapasztalnám, hogyha 1-es állásba van a klíma, akkor a kompresszor kevesebbet kapcsolna be, vagy nem tudom. Tehát ezek szerint a ventilátor fokozat csökkentésével, vagy éppen annak növelésével nem változik a klíma fogyasztása. Erre akartam kilyukadni.
2016. júl. 1. 22:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Vazze! Ha bekapcsolod a klímát, akkor elindítod a klímakompresszort amit a motor forgat egy bordás szíj segítségével. A ventilátor fokozat kapcsolónak ehhez semmi köze. A klímakompresszor lehűti a levegőt, amit te a ventilátorral különböző intenzitással az utastérbe juttatsz,úgy hogy egy hőcserélő van beépítve a ventilátorhoz. Nem változik a klíma energiafelvétele az általad kapcsolgatott ventilátor fokozatokkal, hiszen az szigorúan véve nem is a klímarendszer része. Remélem érthető voltam :-)
2016. júl. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Na erre voltam kíváncsi, akkor a ventilátor fokozatok változtatása nem változtat a fogyasztáson. Bár ez elég gazdaságtalan, mert az lenne a cél, hogy pl 1-es fokozatban a kocsiban van kb. 25-26 fok, 4-es fokozaton 19-20 fok, s a klíma ugyanannyit megy. De erre való a digit klíma...
2016. júl. 2. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!