Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mekkora motort...

Szerintetek mekkora motort érdemes venni, és mekkora az ami már bőven elég, nem kell nagyobb? főleg túrázásra.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Túrázásra 1000 cm3 körül. Persze ez nézőpont kérdése.


Indok: használtban gondolkodva (kivétel, ha valakinek megéri az állami ingyenélők zsebébe tömni milliónyi áfát és regadót) az ár/érték aránya a nagyobb motoroknak lesz jobb, emellett, ha túra jellegű (nem sport-túra lóerőgyár) a motor, akkor nem csúcsteljesítményre lesz hangolva a _névleges_ teljesítmény , így az erre kirótt adó nem lesz magasabb, mint a jóval nyomatékszegényebb sport 600-asoké, ugyanakkor a (fajlagos) fogyasztás túratempónál általában sokkal jobban alakul a nagyobb köbcentivel. Értsd 500-as motor (200 kg) + vezető ugyanazon körülmények között 4,4 l/100km , ahol 1100-es motor (270 kg), + vezető + utas + topcase tele cuccal: 5,5 l/100 km (mindkettő karburátoros).

Az pedig sosem baj, ha a nagy blokkból fakadó, szinte minden fordulaton _minimum_ 80 Nm nyomaték áll rendelkezésre.

2010. ápr. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy túradobozos BMW kéne :D


Amúgymeg valószínűleg BMW F650GS vagy F800GS lesz

2010. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Precíz válasz volt, köszi :) Amúgy én csak Japán motorokban gondolkodok
2010. ápr. 15. 20:01
 4/7 anonim válasza:
Én a nagytestű robogókat szeretem. Én a Malaguti Madisont hajtom. 400 ccm-mel egész kényelmesen eljutok bárhova, és sehogyse nyomja a seggemet az ülés.
2010. ápr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
kicst olyan benne ülni, mintegy kocsiban :)
2010. ápr. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdésedből következtetve nem vagy gyakorlott motoros, ezért felesleges lenne egy 1000ccm BMW számodra. Ár/érték arányban a Honda CBF500 vagy 600 inkább ideális lenne. Bevált motorblokk, egyenletes nyomaték, harapós fékek +ABS, kellemes üléspozíció és megbízható. Aztán ha majd kinőtted jöhet egy nagyobb:)
2010. ápr. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát, 10 éves korom óta rengeteget motorozok,és a szakmám is motorszerelő, csak sosem volt pénzem eddig MZ nél jobbra.. most egy suzuki gsx 550 ES -em van,ez egy 4 hengeres sport-túra. A márkákat jól ismerem, meg a blokk tipusokat, csak nemvolt lehetőségem nagyobb köbcentis motorokat kipróbálnom. de egy hayabusa t már túlzásnak gondolok :)
2010. ápr. 21. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!