Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segítésget átírás?

Freeze166 kérdése:

Segítésget átírás?

Figyelt kérdés
Adott egy üzembentartó(én) eladtam az autómat ami egy ismerősöm egyesületén van, a vevő eljött megnézte az autót elvitte, mondtam neki hogy az adás-vételi elintézéséhez fel kell keresnem ismerősömet kb félnap. Itt kezdődik a gubanc, ismerősöm elhagyta a cég bélyegzőjét. Csinálunk másikat ezzel nincs gond, a vevő elmondása szerint költött a még át nem írt járműre 270 000 ftot (tehát ha véletlenül vissze kellene vennem akkor többet buknék mint nyernék a dolgon). És nemtudja egyenlőre átírni, elvileg valami tartozás is van az autón, de se a cégen nincs tartozás én pedig fizettem mindent az autó után. Mit lehet tenni? A vevő beszédjéből csak azt tudom kivenni hogy azt szeretné hogy visszavegyem. De sajnos erre nincs keret. A bélyegző a héten kész lesz utána 1-2 dologban nyílván okosabbak leszünk de addig mire számíthatok?

2016. jún. 28. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi jóra!

Üzembentartóként nem adhattad volna el más tulajdonát, innentől kezdve buktad a partit!

2016. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Készült adás-vételi szerződés, amit mindkét fél (tulajdonos, tehát a cég és a vevő) aláírt? Nem? Készült bármilyen egyéb irat, ami rögzíti, hogy a feleknek szándékában áll ezt az adás-vételt megejteni? Nem? Akkor nem történt adás-vétel. az autó továbbra is a cég tulajdona - neked nem sok közöd van hozzá, ahogy a "vevőnek" sem.


Hogy ő ráköltött 270 ezer forintot? Mire? Ki kérte rá? Ő dolga, a saját pénzével azt csinál amit akar. Neked semmi közöd hozzá.


Nincs mit visszavenned, mert nem is adtál el semmit. Adja vissza az autót olyan állapotban, ahogy hozzá került, vagy feljelented a jármű eltulajdonításáért...


Komolyan, mit keres nála az autód, ami nem a tiéd, hanem egy cégé? És mégis mit költött rá, lemosatta tizenötször?

2016. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. jún. 29. 10:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!