Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a félelmemet, mikor vezetni tanulok?

Figyelt kérdés
Már 3 alkalommal voltam vezetni, de nagyon nem megy. Még mindig a rutinpályán vagyunk. Első órán az oktatóm nagyon türelmetlen és fáradt is volt, sok mindenért lecseszett, pedig soha nem vezettem én azelőtt. Második órán a végére úgy éreztem kezdek belejönni elkezdtem élvezni a vezetést de most újra visszaestem. Az a baj, hogy alapból egy zárkózott lány vagyok minden új helyzettől félek, szorongok. Oktatómat nagyon zavarja, hogy sokszor begörcsölök belekapaszkodok a kormányba kapkodok és hibázok. Próbált már nyugtatni de sokszor elveszíti a türelmét és ideges lesz. Annyi mindenre kell figyelnem kezeljem a pedálokat, fogjam normálisan a kormányt, parkoljak helyesen. Úgy érzem ez nekem eléggé összetett és nehezen jegyzem meg h mit hogyan kellene csinálnom szabályosan. Nincs sikerélményem és mondta az oktatóm hogy ha így folytatom Karácsonyig itt a rutinpályáén leszek. Nem vagyok elég éber határozott magabiztos a reakcióidőm kb. 3 másodperc mert lassan koncentrálok. És tudom, hogy ez csak egyre nehezebb lesz a forgalomban, meg vizsgán. Az a baj, hogy félve kezelem az autót mert nem akarom h lecsesszen az oktató vagy összetörjem az autóját. Meg akarok neki felelni de nem megy. Sokszor már azon gondolkodok feladom, de már sok pénzem benne van. Hogyan tudnék ezen változtatni? Mit tegyek hogy hamar megjegyezzem a dolgokat, és gyorsan tanuljak? Hogy küzdjem le a szorongásom? Esetleg Győrben nincs olyan hely ahol lehetne családdal gyakorolni?
2016. jún. 22. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
26%

Győrben ott a gokartpálya pl gyakorolni. Majdnem mindíg üresen áll.

De fel is adhatod, van már elég szerencsétlen az utakon.

2016. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Három alkalom az nem sok.

Az is természetes, hogy hullámzik a teljesítménye a tanulónak, azért a második alkalom elég jól sikerült...

Ami probléma, ha félsz az oktatódtól, az állandó szorongást vált ki.

Normális oktatóval erről el lehet beszélgetni, de ha nem jöttök ki egymással van lehetőséged oktatót váltani, csak kérdés, a másik jobb lesz-e.

A vezetés lényege az, hogy sokfelé kell figyelni, és a sok információt gyorsan kielemezve helyesen cselekedni.

Nem hiszem, hogy erre nem leszel képes, csak gyakorolni kell. Felejtsd el a kötelező 30 órát, fogadd el, hogy neked attól többre lesz szükséged, nem vagy egyedül, sokan vizsgáztak le 40-60-80 óra gyakorlás után, és vezetnek balesetmentesen.

2016. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!