Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy is van ez? Kiegészítésben...

Hogy is van ez? Kiegészítésben folytatom.

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát az lenne, hogy egy ilyen helyzetben mi a szabályos? Amúgy a kereszteződés Újpesten van, a Váci út és a Zsilip utca keresztezőse. (Az az utca, ami a Népszigetre megy.) Tehát 2x2 sávos út, és balra szeretnék kanyarodni. A belső sávban úgy van felfestve a nyíl, hogy mehetek balra, és a lámpa is telezöld. A lámpa mellett viszont ott a balra kanyarodni tilos tábla, és a sávok elosztását jelző táblán is az van, hogy a belső sávból nem mehetek balra. Szemből pedig amikor én zöldet kaptam, ők még nem indultak. Én inkább nem mentem el balra, hanem továbbmentem egyenesen, de aki mögöttem állt, az lazán elkanyarodott. Ilyen esetben szabályos ott balra menni?
2010. ápr. 12. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:
a tábla előrébb való jelzés mint a felfestés úgy tudom, ugyhogy nem lehetne elmenni balra, a mögötted levő meg biztos tapasztaltabb és tudja hogy van egy üres hely amit kihasznál már jó ideje
2010. ápr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, fizikailag megoldható simán, na de ha ezt meglátja a rendőr, azért megbüntet, nemde?
2010. ápr. 13. 12:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!