Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik olajat éri meg jobban...

Melyik olajat éri meg jobban egy babettába?

Figyelt kérdés

Arol 2t 1100 ft fél liter.

Vagy egy tubusos 150 millis 6 liter benzinhez elegendő olaj ami 500 forint.A haverom azt mondta hogy ő ilyet használ és gyorsabb lett tőle.



2016. jún. 6. 22:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Az utóbbinak nem tudom a nevét
2016. jún. 6. 22:43
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

O.o Haverod is egy érdekes ember lehet. :D


Amugy Arol pont jo.

2016. jún. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Felejtsd el az Arolt, az a legsz*rabb olaj ami csak van a piacon, és még rádásul drága is, ha a teszkóban veszed.

Kamu az is hogy "gyorsabb lett tőle a motor". Jól lelkokszolja a dugót, hengerfejet, gyűrűhornyokat, kipufogót. Tudom, régen csak ez volt és mégis ment vele a motor, de ma már, kimondom nyíltan, hülye aki Arolt használ, még a fűkaszába se...

2016. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Előttem szólóval egyetértve: arol-t NE!!

Amúgy is jó drágán mérik...

A babetta nem egy sportgép, ásványi kétütemű olaj jó lesz neki.

Ami olcsó (keresd motorboltban, nem tesco meg nem benzinkút) például a re-cord olaj:

[link]


Ha jobbat szeretnél és van a környéketeken ÖMV kút, akkor saját márkás (ÖMV) kétütemű ásványi olajat tanácsolnék.

2016. jún. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Olaj márkától függ legkevésbé a motor ereje, sebessége. Ezen jót mosolyogtam.

max. ha erősen hinni akar benne hogy a "sportcsíkos" repsol olajtól versenymotorrá válik a gép, lehet hogy úgy is érzi :-)

Az Arol 2t-t hosszú távon nem érdemes használni. Megvan a kenőképessége, azzal talán nincs is baj, de sajnos eléggé kokszol, aminek a következménye pár év használat után a kipufogó tömődése, gép erőtlenné válása, dugattyúgyűrűk beszorulása a horonyba...

Tényleg megéri valami modernebb olajat venni. A Babetta nem egy nagy étkű gép, így végeredményben nem fog akkora plusz költséget jelenteni.

Aztán arról mehet a vita, hogy félszintetikus vagy szintetikus, azok közül is melyik márka...

2016. jún. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!