Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C3 érdemes venni?

Citroen C3 érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mennyire megbizható műszakilag ez az auto? Nem ujonnan, hanem használtat ajánlottak most nekem. De sok jót nem hallottam róluk.
2016. jún. 2. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes.
2016. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Ahogy a jó szerelő mondja F betűs autót ne, francia, ford és az olasz autók kerülendők.

Francia autókban az elektronika nagyon rossz. Van, akinek jó, de ők a kevés szerencsések.

2016. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Franciák még oké, de Fordokkal azért közel sincs sok gond, pár dízelüknél a befecskendezés sok odafigyelést igényel, de ennyi ami konkrét hiba elöfirdl többnél is.
2016. jún. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ahogy a jó szerelő mondja F betűs autót ne, francia, ford és az olasz autók kerülendők" - Ez marhaság!

Sokan ledurrogják a francia autókat, anélkül hogy valaha is lett volna nekik. Sokan nem a saját tapasztalataikkal érvelnek, hanem másoktól "hallanak dolgokat" elvileg. És mindenki az elektronikát okolja a francia autókban, holott ez a probléma sincs jelen minden márkánál. Az emberekben ez egy rossz beidegződés hogy FRANCIA AUTÓT NE!. Mert valóban, valamikor a 1970-'80-as években elkezdtek süllyedni a francia modellek, tényleg több baj volt velük mint a német társaikkal általánosságban. Viszont mára már jönnek felfele, és szinte semmivel sincsenek már lemaradva német társaikhoz képest. Legalábbis nekem jó ideje már csak francia autóim vannak/voltak (Renault Clio, Citroen Xsara, Citroen C4)

Semmi komolyabb gond nem volt velük. És szerintem formára is szebbek mint mondjuk a németek. Kényelem szempontjából az élen járnak, kedvező áruk van, szervizelésük sem drága. De csak nézz körbe az utakon, (ha ennyire rosszak lennének a francia autók) rengeteg francia kocsit látni. Biztos vannak egy páran akik megbánták hogy francia autót vettek, mert előfordulhatnak hibák (bár ez inkább egyes modellekre jellemző). De abszolút nem mondanám azt hogy a többség megbánja, mert rengetek olyan embert ismerek akik legalább ekkorát csalódtak más német márkákban. Nekem vezetési élmény szempontjából sincsenek panaszaim, kellően dinamikusak. Szóval én nem értem ezt a nagy francia autó ellenszenvet. Ez egy rossz beidegződés az emberekben, nem mondom hogy nincsen alapja, mert van sajnos, de a mai gyártmányokat már nyugodt szívvel ajánlanám mindenkinek.


Most konkretizálva a C3-ra. Városi kisautó. Nem nevezném a legelőnyösebb vételnek, de annyira nem is vészes. Kategóriájában olyan középmezőnyben helyezkedhet el. Citroenből inkább C4-től felfelé érdemes vásárolni. Én kisebb autókból inkább Renaultot vennék, azok megbízhatóbbak és sokáig bírják. Üdv! :)

2016. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az Alfa Romeo köztudottan rossza autó, és a Jaguát x-type, mégis elég sok fut az utakon belőlük.

Miért van sok a francia autókból? Te magad mondtad olcsó.


A szomszédomnak Renaultja van. Ő tudna neked mesélni. Pedig még olcsó sem volt.

Tönkrement a kulcskártya, 70 ezer volt, egy 10 éves autóhoz. Volt pár ilyen apróság.

Húgomnak Citroen Jumperja van a cégben. Olcsón vették, már 3 milliót ráköltöttek.

Népítelt oldalról 2003-ból:

"első ablak nemmegyfel, kapcsoló hiba- tetőablak nem nyíllik vagy éppen nem - csukódik- önindító motor beindulás után felvisít,tisztitásra szorult."


2004:


"A két év alatt mióta megvettem azóta 5 db. kormányművet cseréltek.

Az a siralmas az egészben,hogy a szervízfüzet lassan betellik és nem tesznek semmit annak érdekében,hogy kicseréljék az autót!

A többi meg csak hab a tortán!! (fényszóró tetősin sortrafó stb)

És mi lesz ha mondjuk kb:50.000 km lesz benne? Lehullik minden róla?"


2005:


"- Fedélzeti computer: csere a garancián belül, de ezért ki kellett verni a balhét!

- Sensodrive:a 110 LE ellenére, olyan mint egy 20 éves lada, amikor csúszik a kuplungja. Ha nem akarsz meghalni a kereszteződésben, válts kézi vezérlésre! A szervíz szerint ez már ilyen...

- Az úttartása gyenge a Trabanttal, vagy Ritmóval szerzett tapasztalatokhoz képest. Az eleje csúszik ki! A gyár már javított az első torziós rúdon, de ez 2005 második felében jelent meg, így nekem eső után köpönyeg.

- Az első ajtó hegye könnyen kiveri a szemed, ha nem vigyázol, de van benne pohártartó!

- Van egy 25 éves automata Honda Accordom. Az 1,8-as motor fogyasztása nem több, mint a CitRONGYomé, amit most ideiglenesen kivonattam a forgalomból. Dicséretére annyit mondhatok, hogy a garázsban jól eláll."


Csak néhány gyöngyszem.

Én is úgy olvasom, hogy megbízható autó, és csak 70-80-as években volt ezzel baj.


A francia autók, még mindig rosszak. De ezt bármelyik autós oldalon elmondják neked.

2016. jún. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
De ez nem igaz hogy rosszak a francia autók. Felelőtlenség általánosságban beszélni. Lehet hogy több a hibás francia modell (mint mondjuk a német) de sokunknak semmilyen komolyabb baja nem volt vele. Tudni kell hogy milyen célra vesz az ember autót. Nyilván ha feszt azt autópályát akarja vele járni, akkor mindenképpen egy erős német dízel a jó vétel. De most városba elgurulgatni miért ne lenne jó egy francia kisautó? Mindezek mellett mondom hogy a C3 valóban nem a legjobb vétel, de van olyan francia autó amit érdemes vásárolni. Érdekességképpen itt van egy cikk, ami habár 2007-es, van benne tanulság. Ugyanis jól reprezentálja hogy habár van 1-2 ember aki megbánta hogy francia kocsit vett, a nagy többség elégedett. Tehát én azt mondom hogy 10-ből 1-2 ember van aki megbánja hogy francia kocsit vett, és az ő szavuk hangosabb, a 8 másiktól, aki meg elégedett.
2016. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Itt a cikk: [link]
2016. jún. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!