Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek? Volt/van egy...

Armstrong01 kérdése:

Mit tegyek? Volt/van egy motorom amit "eladtam" úgymond részletekre ami nagy hiba volt. Mivel akinek eladtam még nem fizette ki a teljes árat (az utolsó részletet ellógja már hónapok óta indokokkal) de nem kapott mást csak egy üzembentartóit.

Figyelt kérdés
Na már most eladta a motoromat úgy hogy nem is ő a tulaj. Nekem ezt leírta és a neten fent vannak a képek a motorról (ahogy át lett festve stb). Ha most én feljelenteném mik lennének az esélyeim? Remélem nem írtam le túl zavarosan.
2016. máj. 19. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jók az esélyeid, ha az adás-vétel rendesen le van papírozva.

Robogó, vagy "rendszámos" motor?


Ez így minimum egy "Hamis magánokirat felhasználása", ha rendszámos, és át is írják a motort, akkor Közokirat-hamisítás is.

2016. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Csak te jöhetsz ki belőle jól.

Eleve ő nem adhatja el, mert nem a tulajdonos, tehát az a szerződés, amit kötött, érvénytelen.

Szóval annyit kell tenned, hogy bemész a rendőrségre, hogy ellopták a motorodat, és megmondod, hogy ki volt, hol van a motor, csatolod a bizonyítékokat (a nevedre szóló adás-vételi, az üzembentartó e-mail-je, amiben gyakorlatilag beismeri, hogy bűncselekményt követett el, stb. A többit a rendőrség/bíróság intézi. A biztosító is szép pert fog akasztani a nyakukba, mind az üzembentartónak, mind az új "tulajnak".

2016. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Nem adhatja el. Ha átadta másnak pénzért akkor nyomd fel a csába, a yard lefoglalja majd attól akinél jelenleg van, a te vevődet meg lopásért előveszik. Csak annyi a baj hogy átalakította a motorodat, na azt nem fogja visszacsinálni neked senki.
2016. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a motor vissza alakítását gyorsan megoldom, smkp-ról van szó. Köszönöm szépen a segítségeket, a kérdést még fent hagyom hátha valaki kerül még ilyen szituba.
2016. máj. 19. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

Na állj, smkp esetében nincs üzembentartó, mivel nincs hová bejegyezni, hiszen ezeknek a motoroknak nincs nyilvántartása, sem rendszáma, sem forgalmija.

Maximum egy kölcsönadási szerződést köthettél azzal, aki most eladta a motorod.

Tehát mi a helyzet?

2016. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát végül is megírtunk egy papírt hogy a motort használhatja,karbantarthatja amíg én máshogy nem rendelkezek e felől.
2016. máj. 19. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:

" a kérdést még fent hagyom hátha valaki kerül még ilyen szituba."


Egyébként sem tudod levenni, csak a saját listádból törlöd.

2016. máj. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Bocsáss meg kérlek, nem igazán ismerem én ezt az oldalt nem igen tudtam hogy nem lehet levenni. :)
2016. máj. 19. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond, csak szóltam, hogy tudd.
2016. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Írd majd meg végül hogy álltk.
2016. máj. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!