Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem vehetek autot?

Miért nem vehetek autot?

Figyelt kérdés
1 honap mulva megérkezik a jogsim, szeretnék használtautot venni, de nem lehet. Azt mondjak jogositvany kell ahhoz hogy a nevemre irjak. Én meg ugy tudtam bármikor a nevedre irjak ha nincs jogsi akkor is. Most hogy van ez ? Ha venném törlesztöre venném, lehet azért ?

2016. máj. 4. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki mondta neked? Akkor pl cég hogyan tud autót venni vagy ha lízingeli akkor a lízingcég hogyan szerepelhet tulajdonosként a forgalmiban? Nekik sincs pedig jogosítványuk...
2016. máj. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akárki mondta neked butaság, tulajdonjogot bárki szerezhet egy autóra függetlenül attól, hogy van-e jogosítványa vagy sem.
2016. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is így tudom. Ezért bolt fura ezt mondta az autokereskedő. Köszi a segitséget !
2016. máj. 4. 09:32
 4/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Van egy idős szomszédom, akinek soha nem volt jogosítványa, és soha nem is lesz. Nem akar vezetni, nem érdekli, de időnként szüksége van egy autóra, bevásárolni, kirándulni, utazni. Kb. 4-6 évente cseréli újra, jelenleg ez a harmadik autója.

Megvette, a nevén van, de egy közeli ismerőse vezeti.

Ennyi.

2016. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Az én anyukámnak is van autója, jogsia pedig nincs. Én vezetem az autót.
2016. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Megveszed a kereskedőtől adásvételivel, és majd te intézed az átírást, ha ő okoskodik!

Majd egy haverod hazaviszi, és elviszi eredetiségvizsgálatra, a többi papírmunkát akár biciklivel is intézheted.


No persze ha netán részletre vennéd az autót, akkor a bank a hitelhez megkövetelheti a jogsit.

2016. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs, most esett le, hogy írtad is: "Ha venném törlesztöre venném, lehet azért ?"


Na ezért kell a jogsi, mert a bank nem fog hitelt adni!

2016. máj. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bank miatt nem elhet valoban sajna.
2016. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!