Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért adhat ki kopogó, nyikorg...

Miért adhat ki kopogó, nyikorgó hangot az autó?

Figyelt kérdés

Egy 2008-as dízeles Alfa 147-ről van szó. Kisebb bukkanókban kopogó hangot ad ki (kicsit olyan, mintha le lenne szakadva a kipufogó, de nincs). Emellett nyikorgás is hallatszik a bukkanókban. Ez olyasmire hasonlít, mintha a lengéscsillapító szorulna, de megnézettem, azok rendben vannak. A nyikorgás főleg elől hallatszik, a kopogás középtájt, alulról mindkettő.

Elképzelhető, hogy a futómű valamely alkatrésze sérült? Vagy más ötlet? Ha a futóművel van gond, nagyságrendileg mennyibe kerülhet egy szerviz?

Köszönöm!



2016. ápr. 26. 10:35
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
Pl futőmű igen . Lengőkar gömbcsukló ... ha pl teljesen kitekered a kormányt jobbra ill balra ,akkor nem recseg ? Ha igen ,akkor gombcsukló féltengely... vagy lehet még a motortartóbak ...stb
2016. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez egy tipikus jelenség, nem kell pánikolni..


a szalonból kihoztam a járgányom, még szerencse, hogy fekvőrendőrön kellett átmennem, mert az általad leírt hangokat adta..nosza vissza..ott aknára álltak vele, valamit csináltak, egy óra múlva visszakaptam. azóta semmi.


úgy tudom, hogy nem nagy a probléma, a lengéscsillapító ad ilyen hülye hangokat..ha jól csillapít egyébként, akkor hagyd a francba.

Vizsga előtt a rázópadon úgyis kiderül, ha valamelyik letérdelt.


addig ez van. csak rázópadon tudod megnézni, mi is van, ha nagyon érdekel.

2016. ápr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is Alfa-m van, mióta idehaza használom, már csináltatni kellet a futóművet, odakint Olaszországban évekig eljártam vele, hogy nem kellet hozzányúlni. Az Alfa nem értékeli a magyar utakat, nem is ide van tervezve.

Milyen gumikat használsz, mármint ballonis vagy peres? Én hamar lecseréltem idehaza az alufelniket a 40R19-es gumikkal, és kapott a kocsi 4 ballonos gumit, rémhülyén néz ki vele igaz, de még mindig jobb, mintha a peres gumival szétveretem, meg persze a több százerzres alufelnit is.

2016. ápr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

peres gumik vannak rajta 17-es alufelniken

2016. ápr. 26. 18:13
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha olyan környéken laksz, ahol jó utak vannak, akkor szerintem cseréld le valami ballonos gumira. Nem szép vele, de tízezreket takaríthatsz meg.
2016. ápr. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Alfa felfüggesztés és a magyar utak találkozása a hiba neve. :D
2016. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JulesTS ***** válasza:

Tipikus 147/156 betegség (mindkettőben ugyanolyan az első futómű). A nyikorgás/nyűszögés még nem olyan nagy baj, a szilentek adják. Én egy éve cseréltem az összes lengőkart, stabpálcát, de nemrég elkezdtek ezek is nyüszögni, de még nem kopog, gyorsan le is kopogom ;). A kopogás már nem egészséges. Az vagy gömbfej, vagy kopott/kiverődött szilent. Mindegy melyik, cserélni kell. Sajnos az hazai útviszonyokat nem tolerálja a 147/156-os futómű. Egy normális úthálózattal megáldott országban a gyengébb minőségű alkatrészekkel sincs gond, nálunk jó ha egy évet bírnak. Egy ilyen első futómű készlet 54eFt-tól indul. Én ezt vettem: [link]

Ha gyári minőséget akarsz (TRW), akkor annál egy lengőkar kerül ennyibe (4 lengőkar, 2 stabpálca kell meg keresztstabilizátor szilent, kormány gömbfej opcionálisan). Meg a munkadíj, ha nem te csinálod magadnak...

2016. ápr. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 28. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!