Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nagy gázzal indulok az...

Ha nagy gázzal indulok az kárt tesz hosszú távon az autómban?

Figyelt kérdés

Régi Swiftem van GL szóval nincs benne fordulatszámmérő, gyakran lefulladok mert nem adok elég gázt indulásnál.


Ha pedig nagyon odanyomom akkor szó szerint a szívem megszakad azért az autóért.


Mivel a szerelő azt mondta, hogy óvatosan vezessek ne pörgessem mert el lehet repedve a dugattyúm ezért sajna kénytelen vagyok így indulni... kímélem az autót, de úgy érzem mégsem.


Reggel 4-5 percet melegítem , addig amíg el nem halkul a motor mivel nagy hangja van.


2016. ápr. 25. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Dugattyú repedve? Nem tom miylen szerel volt, de hogy honnan vette.

Amúgy sok baja nem elsz, főleg ha meleg a motor.

2016. ápr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyit melegíteni, fél-egy perc elég. Sokkal gyorsabban eléri az üzemi hőmérsékletet kíméletes használattal, mint egyhelyben állva, járó motorral. A szivató megy hidegben, ezért nagyobb a fordulatszám, ami nagyobb hanggal jár. Neked kell kitapasztalnod mekkora gázzal kell indulnod. Ne rángasson vagy fulladjon le (kevés gáz), de ne jöjjön meg túlzottan a hangja sem (sok gáz). Egy idő után érezned kell, hogy mikor jó.
2016. ápr. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igaz, sajna nagy forgalom van akkor semmi gond nincs, ma is körforgiba együtt indultunk egy csávóval, majdnem otthagytam Suzy fogát...
2016. ápr. 26. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!