Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajándékba kapott autót, ha...

Ajándékba kapott autót, ha eladóm, kell utána adót fizetni? Ha kell mi alapján számolják ki?

Figyelt kérdés
Anyámtól (egyenes ági rokon) ajándékozási szerződésen kapott autóról van szó. Olyan írjon aki tényleg tudja és nem csak találgat. Köszi :)

2016. márc. 31. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Átiratást tuti h fizetned kell, hacsak nem ő az üzemben tartó.

Ajándékozási illetéket meg megkeresheted a googleban, mekkora összeghatártól kell fizetni. Ne legyél lusta!

2016. márc. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a nem hasznos választ. Nem az átírást kérdeztem, hanem eladás után az adózást. Nyilván rákerestem googleban, de nincs rá 3 napom míg kibogarászom, hogy jelenleg mi van érvényben. Pont ezért kérdeztem itt, hogy ha tudja valaki, akkor nem kell szűkös időmből erre áldozni. Meg gondolom ez az oldal is pont ezért van. Megkérdezem és válaszolnak. Ennyi erővel senki ne tegyen fel itt kérdést, mert mindent megmond a google. :)
2016. márc. 31. 12:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Mért kéne? Aki megveszi annak kell majd.
2016. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15%

3-as: A kioktatást végezd otthon, a tükör előtt!

Ha megpuklisodott tanár lennél, akkor az utcán produkáld magad. Ha segítséget kérnek, segíts ha tudsz, vagy hallgass. Azt hiszem, személy szerint nem szólíttattál meg, bölcsebb lettél volna, ha a válasz helyett a modorodat csiszolgattad volna.

Amúgy, nem a kérdező vagyok, csak nagyon zavaró ha egy normális fórumon idétlenkedik egy pökhendi alak....

2016. ápr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel itt nem kaptam érdemi választ, megkérdeztem egy könyvelő ismerőst. A válasza az volt, hogy nem kell fizetni adót utána. Ez azért van, mert nem azt veszik figyelembe, hogy én nulla Ft-ért vettem (kaptam), hanem azt amennyiért anyám vette. Csak azért írtam le, hátha más is kerül ilyen helyzetbe.
2016. ápr. 3. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!