Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kapubeálló! Kinek van elsőbbsé...

Kapubeálló! Kinek van elsőbbsége, aki be akar hajtani az udvarba, aki ki akar jönni onnan? Széles a beálló, de 2 autó nem fér el, ha mind2 kanyarodna.

Figyelt kérdés
2016. márc. 16. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az udvar nem a közforgalom számára fenntartott terület, így nem érvényes rá a KRESZ.


Gyakorlatban: mindig a nagyobb győz.

2016. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az halad a védett úton, aki befelé kanyarodik, így annak, az a magasabb rendű út. Egyébként pedig hülyeség a kérdés, mert a gyakorlatban annak lesz elsőbbsége, aki kifelé jön , hiszen írod, hogy nem fér el 2 autó, akkor mégis hogy várható el az, hogy elsőnek a behajtó autó kanyarodjon? Nem egyszerűbb elsőnek megvárni, hogy kijöjjön a szerencsétlen és utána nyugodtan bemenni...?
2016. márc. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme ezt ragozni. hiszen csak akkor lehet bemenni valahová, ha onnan kijöttek.


"Bírom", mikor pl.kijönnék egy boltból (keskeny a ki-bejárat) és nyomakodna befelé valaki, de bemenni nem tud, mert ott állok/állunk, addigra már 3-an és nem tud tovább menni, mert nincs hely, de csak nyomulna befelé.

Odáig nem jut el, hogy ha hátralép 1 lépést!, akkor mindannyian ki tudunk jönni és "üres" lesz a bolt :-)

2016. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Udvariassági alap is van a Kreszben, zsákutcában lakok, volt már olyan, hogy az egyik oldalán végig parkoltak a kocsik és 2 kocsi elindult, egy befele, egy meg kifele.

Félúton találkoztak és egyik sem akarta elengedni a másikat.

Rendőrt hívtak, azok meg a fejüket fogták, hogy talán valakinek illedelmességi alapon el kellene engednie a másikat. Mert erre nincs szabály ha hosszan akadály van mindkét oldalon, ha röviden akkor annak a kocsinak van hátránya akinek az oldalán állnak.

2016. márc. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én logikám szerint az jöjjön ki előbb aki bent van, már csak a helyszükséglet miatt is.
2016. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megegyezés kérdése.

Nálunk a mélygarázs (közös teremgarázs) kijárata ilyen. Nem fér el két autó egymás mellet. De aki jön föl a jó nagy emelkedőn, annak elsőbbséget szoktam adni. Nekem egyszerűbb megállni a bejáratnál, mint neki visszatolatni. És fordított esetben, ha én jövök ki, ez akkor is működni szokott.

2016. márc. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki jön befelé annak van elsőbbsége, de nyilván ha mondjuk problémás beállnia helyhiány miatt akkor jobban jár ha kiengedi a kifelé igyekvőt.
2016. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szabály nincs rá. Pont az a helyzet, amikorna kukásautó kis utcákban kanyarog. Ha nem férsz be mellete, kiengeded, és kész.

Szerintem az optimális megoldás(időben és illemben is), ha az utcáról jövő megáll és kiengedi a kihajtót (még segíti is a kikanyarodásban) aztán utána behajt.

2016. márc. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!