Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fehér füst a kipufogobol és...

Fehér füst a kipufogobol és magas olaj fogyasztás! Mi lehet az oka? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem rég vásárolta egy BMW 320i E90-es autot 2005-ös évjárat.

A kipufogobol feher füst jön és viz amikor üresben rá lépek a gázra állo helyzetben üresben. A masik pedig az olaj jelző azt muttata ami utan rá néztem az olajra hogy deka olaj nincs a motorba vásárlás után . Majd vettem bele 1 literolajat es a jelző azt muttata az olaj OK . Azt hittem ezzel meg is oldottam viszont az olaj kifogyott az autobol ugy hogy az auto nem is volt igénybe véve komolyabban . Most e jelzo megint azt mutatja hogy üres kb 50 mondjuk 100 km után . Ma ránéztem az olajra és ugyan annyi volt benne mint mikor bele öntottem az olajat ez ma volt az auto nem volt hasznalva csak be inditottam 20 percre állo helyzetbe ránézek az olajra azt mutatta még van benne nem èrte el a minimumot majd rá 10 percre a jelzöről el tünt az is . Jelen pillanatba az autoba ninca olaj. Meg szeretném kérdezni mi lehet az oka és elnézést ha hülyén irtam le . Elönre köszönöm a válaszokat!



2016. márc. 13. 01:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Valóban elég hülyén írtad le.

Ránézek az olajra, nincs olaj, megint ránézek, van olaj... ebből szerinted mit lehet érteni?


A fehér füst jó esetben víz, gőz, a kipufogóból csöpögő víz azt jelzi hogy a katalizátor működik.

Az égéstérbe kerülő motorolaj füstje nem fehér.

Az olajszintet nívópálcával szokás megnézni, a leírásodat nem tudom értelmezni, olaj nélkül a motor rövid idő alatt besül, kukába lehet dobni, de az, hogy néhány perc járatással megegye az össze olajat... ha meg elfolyna annak is van nyoma.

Egyenlőre talán ott kellene kezdeni, hogy értelmesen leírod, mi is van az olajszinttel, hol, hogyan nézted meg - nem a műszerfalon kellene.

2016. márc. 13. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ezek a tünetek a hengerfej purcanására jellemzőek.
2016. márc. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gond az hogy az hogy a motortérben nincs nivópálca utána néztem ebbe a szériában nincs nivopálca a műszerfalon nezem az olaj szintet
2016. márc. 13. 02:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Ejh, te butus! Nem veszünk meg olyan autót amiben nem találunk olajat még a megnézéskor sem. Elegánsan ott hagyjuk azzal a megállapítással hogy hanyag a használója. Nem is kell tovább nézegetni semmit, hiába van csili-vilire takarítva kívül-belül. Most jó eséllyel egy hengerfej felújítás elé nézel ami BMW-ről lévén szó nem lesz aprópénz. Aztán jöhetnek még olyan finomságok hogy a sok olaj miatt meghalt a katalizátor, vagy ki tudja még milyen károkat okozott a nemtörődöm üzemeltetés.
2016. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést mutogatni kéne a sok BMW után áhítozó fiúcskának.
2016. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Miquel: Lehet bmwt venni, jó autók, de nem a széthajtott olcsók. Mit csinál az átlag Móricka? Megkeresi a legolcsóbbat a hirdetések között és azt veszi meg és persze hogy valami nagy baja van az autónak.

Ez mindenre igaz, még Suzukiból se kéne a legolcsóbbat megvenni mert az annyiért már szét van hajtva.

2016. ápr. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!