Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lesz változás a fogyasztásban...

Lesz változás a fogyasztásban 17es felnivel?

Figyelt kérdés
Adott egy VW Bora 1.6 benzin. Most 15ös lemezfelni van fenn téligumival. Vettem rá nyárra 17es felnit 225/45 gumikkal. Mire számíthatok?

2016. márc. 10. 07:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Arra hogy piszkosul markolnod kell a kormányt, különben a nyomvályúk fogják vezetni az autót, nem pedig te.
2016. márc. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Látom nem tudod értelmezni a kérdést :) Nem ezt kérdeztem. Vezethetőségről szó sem esett a kérdésben. Ha nem tudsz értelmesen válaszolni inkább ne írj semmit. További szép napot Neked!
2016. márc. 10. 07:48
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a két méretem van téli, nyáriban Golf IV-n.

Nekem télen nyáron ugyanannyit eszik (TDI), szóval nincs miért aggódni. Kb a nyári kevesebb fogyasztás ugrik fel a kerék miatt a télire.

Nyomvályútól se kell azért parázni. Nincs számottevő különbség

2016. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az az 1.6 motor nem egy erőhuszár, 1-1,5l minimum lesz a fogyasztás emelkedés.
2016. márc. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló ezt tapasztaltad vagy csak hallottad valahol mert annyira okos vagy? lehetőleg olyan írjon akinek ilyen van és van tapasztalata
2016. márc. 10. 08:51
 6/21 Trafó1 ***** válasza:
0%

Te mi a ráknak kérdeztél ha ami nem tetszik amit írnak elhajtod , inkább örülj , hogy foglalkoznak a kérdéseddel.

Csak , hogy kapj megint egy szar választ, nem , nem fogod észrevenni, attól hogy nagyobb a felni nem fog kevesebbet enni a kocsid, főleg városban nem.

2016. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én télen a G astrámon 15 ös felnit használok sima lemez felni rendes téli gumikkal semmi csicsa. Nyárra nekem 17 es alufelnim van amit sógoromtól vettem át, nyári gumikkal. Vezethetőség szempontjából van némi eltérés de pár 100 méter után hozzá lehet szokni csere után.


Fogyasztásba nincs eltérés én minden tankolás után kiszámolom mennyit evett az autó és jelentős eltérést sosem vettem észre.

2016. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mitől változna a fogyasztásod??

100 km-en ígyis úgyis kb. ugyanannyit fogyaszt.

(Labor körülmények között mutatható ki a különbség.)


Ezen kívül "mire számíthatsz"?

Arra, hogy a járulékos költségeid viszont megnőhetnek a jó magyar gödrös utakon.

A a 45-ös gumi miatt a gumid és a felnid is könnyebben sérül,

az alját/kipufogót is könnyebben odavered egy-egy fekvőrendőrön pl.

no meg full fapad lesz a kényelmes rugózás helyett.


Amúgy jól tud mutatni az ilyen kerék a megfelelő autón, csak sok a hátránya.

pl.:

[link]

2016. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

8-as, ha nem értesz hozzá minek szólsz bele?

Egy váltóméretű gumival miért érne le jobban a fekvőrendőrre?

/45 gumi egyáltalán nem az a kategória ami tördeli a felniket, meg ráz, mint a mosódeszka...

2016. márc. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Nekem is 15 és 17-es felnik vannak az autón még sosem tapasztaltam olyat hogy cserénél változna a fogyasztás.
2016. márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!