Hol kell KRESZ-vizsgára jelentkezni?
Talán azért nem tudtál róla, mert nem kérdeztél rá.
Ez nem menti fel az iskolát, sokszor rutinból dolgoznak, s természetesnek veszik, hogy a tanuló ismeri az ügymenetet (honnan tudja, ha nem mondták neki?)
Az iskolák között van olyan, amelyik ad némi segítséget a KRESZ vizsgához, de olyan is, amelyik teljesen a tanulóra hagyja az ügyintézést.
A segítség általában annyit jelent, hogy a vizsgára kész tanulóknak kérnek vizsgaidőpontot, befizetik a vizsgadíjat - ezzel egy oda-vissza utazást megspórol a tanuló, nem kell vidékről a megyei NKH központba utazni az adategyeztetés miatt is.
A másik módi, hogy az ügyintézést is a tanulóra bízzák.
Bárhogy is van, rá kell kérdezni.
Az elsősegély vizsga is macerás tud lenni, mert az a Vörös Kereszt hatáskörébe tartozik.
Az iskolák általában szerveznek csoportos elsősegély tanfolyamokat, ha arra elegendő létszám van, de nem kötelesek tanfolyamot szervezni, ha a közelben indul a Vörös Kereszt szervezésében tanfolyam, oda is lehet jelentkezni.
Az elsősegély vizsga igazolás nélkül nem kaphatsz jogosítványt, de le lehet nélküle vizsgázni még forgalomból is.
Jah, ha megyeszékhelyen működik az iskola, elképzelhető, hogy a vizsgát a tanulónak kell elintézni, de akkor is illene tájékoztatni..
2-3 hetes várakozás természetes, a 2 hónap már sok.
Mindezzel együtt, ha a tanuló nem kérdez rá a helyzetre, könnyen el is keveredhet az ügye, pláne, ha oktatáson nincs ott.
@5-6
Azért nem kérdeztem rá, mert mondom biztos elhúzódik, vagy van valami átfutási ideje, vagy ki tudja, de majd úgyis értesítenek. A biztonság kedvéért tényleg felhívom majd őket. Amúgy az összes órán bent voltam, ha már jelentkezek, akkor tisztességgel végigcsinálom, szóval az aligha okozhat gondot.
A részleteket nem ismerem, de általában a tanulónak kell jelezni azt, hogy szeretne vizsgázni.
A legtöbb iskolában ez legalábbis úgy működik, hogy amíg a tanuló nem érzi azt, hogy kész van a vizsgára, addig nem "zavarják" oda, csupán azért, mert letelt az elméleti oktatásra előírt óraszám.
Hallottam már példát az utóbbira, amit picit kétkedve is fogadtam.
Az iskolák inkább úgy állnak hozzá az elméleti vizsgához is, hogy amíg a próbatesztelések során 5 hibapont fölötti eredmények is becsúsznak, még ne menjen a tanuló vizsgázni. Ez viszont azzal jár, ha a tanuló külön nem szól a vizsgáról, esetleg hónapokon keresztül rá sem kérdeznek a z iskolában, hogy nem akar-e már vizsgázni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!